Intel po pierwszym kwartale

Wzrost sprzedaży procesorów nie zdołał zrównoważyć spadku popytu na układy pamięci flash i rozwiązania sieciowe. Koncern zanotował niewielki 2 proc. spadek przychodów do 6,75 mld USD, ale zamknął kwartał z 915 mln USD zysku netto.

Firma uzyskała korzystniejsze wyniki finansowe od prognozowanych przez analityków. Sprzedaż procesorów przyniosła Intelowi ponad 5,76 mld USD przychodu i 1,91 mld USD zysku operacyjnego. Słabiej wiodło się pozostałym jednostkom biznesowym koncernu. Dział produktów telekomunikacyjnych odnotował 140 mln USD straty, przy przychodach wynoszących 503 mln USD. Produkcja rozwiązań bezprzewodowych w I kw. przyniosła firmie 473 mln USD. Intelowski dział Wireless Communications and Computing Group miał jednak 94 mln USD straty operacyjnej.

Największym rynkiem dla Intela jest Azja. W III kw. przychody firmy z tego regionu wyniosły 2,64 mld USD. Obroty firmy w Europie i na rynku amerykańskim to odpowiednio: 1,64 mld USD i 1,92 mld USD.

Zobacz również:

  • Włoska firma opracowała własną wersję Pegasusa
  • Tesla tworzy "wirtualną elektrownię" w Kalifornii

W II kw. Intel spodziewa się przychodów na poziomie 6,4 – 7 mld USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200