Intel opracował nową architekturę internetową dla urządzeń bezprzewodowych

Rozwiązanie stworzono z myślą o tworzeniu aplikacji internetowych nowej generacji, przeznaczonych dla urządzeń bezprzewodowych oferujących dostęp do Internetu.

Intel zaprezentował nową architekturę o nazwie Personal Internet Client Architecture (Intel PCA). Jest to zestaw komponentów i oprogramowania służący do tworzenia aplikacji internetowych nowej generacji, przeznaczonych dla urządzeń bezprzewodowych oferujących dostęp do Internetu.

W skład nowej architektury wchodzi mikroprocesor zbudowany na bazie intelowskiej mikroarchitektury XScale, układ wspomagający dla urządzeń bezprzewodowych przejętej przez Intela firmy DSP Communications, pamięć typu flash, tworzony wraz z firmą Analog Devices procesor sygnałowy oraz oprogramowanie.

Zdaniem przedstawicieli Intela, jego nowe rozwiązanie pozwoli producentom na szybsze wprowadzanie na rynek aplikacji dla sieci komórkowych nowej generacji.

Intel PCA została opracowana z uwzględnieniem większości standardów, w tym wszystkich standardów stosowanych w rozwiązaniach komunikacji bezprzewodowej następnej generacji.

Wstępna specyfikacja architektury już została udostępniona najważniejszym producentom z rynku bezprzewodowego. Jej pełna wersja i zestaw narzędzi programistycznych mają być udostępnione branży pod koniec tego roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200