Intel ogłosił nowe zasady wymiany Pentium

Wadliwe procesory Pentium będą wymieniane na żądanie użytkowników. Koszty tej operacji mają obciążyć dochody IV kw. 1995 r.

Wadliwe procesory Pentium będą wymieniane na żądanie użytkowników. Koszty tej operacji mają obciążyć dochody IV kw. 1995 r.

Przedstawiciele Intel Corp. ogłosili zmianę polityki dotyczącej wymiany Pentium z mocno krytykowanej zasady wymiany tylko w systemach, w których błąd może mieć istotne znaczenie. Obecnie każdy użytkownik systemu z Pentium może zażądać jego wymiany dzwoniąc pod specjalny numer telefonu (800) 628 86 86. Układ powinien zostać wymieniony w ciągu 60 dni.

Według zapowiedzi Intela, 50% układów dostarczonych do końca stycznia nie będzie zawierało błędu, a od końca marca odbiorcom będą dostarczane tylko procesory bez wady.

Dyrektor Intela, Andy Grove, oświadczył: "Nasza poprzednia polityka polegała na przeprowadzaniu rozmów z użytkownikami, które miały na celu wyjaśnienie czy rzeczywiście wymiana procesora jest dla nich niezbędna. Niektórzy, politykę tę ocenili jako arogancką i nie wykazującą dbałości o użytkownika. Przepraszamy za nasze postępowanie". Intel zapowiedział także publikację ogłoszeń z przeprosinami za swoją dotychczasową politykę związaną z ujawnionym błędem Pentium.

"Sprzedaż komputerów z Pentium nie spadła. Jest to związane z tym, że w końcu roku głównymi klientami są odbiorcy indywidualni nie wykorzystujący aplikacji na funkcjonowanie których błąd procesora mógłby mieć wpływ" - stwierdził Wendell Watson z Gateway 2000.

Intel odebrał dotychczas kilkanaście tysięcy telefonów z pytaniami dotyczącymi błędu. Jak powiedział Ken Harper z Intela, "dzwonią głównie użytkownicy dwóch typów, ci którzy nie wiedzą czy mają problem oraz wykorzystujący aplikacje, na które błąd procesora może mieć wpływ".


TOP 200