Intel oficjalnie zapowiada premierę układów graficznych Arc

Już w środę Intel oficjalnie zaprezentuje owe układy graficzne dla komputerów przenośnych.

Firma Intel po raz pierwszy udostępniła w sieci oficjalne informacje zapowiadające premierę nowych, dyskretnych układów graficznych dla komputerów przenośnych.

Intel Arc
Źródło: intel.com

Intel Arc

Źródło: intel.com

Niebiecki od wielu miesięcy mówią o wdrożeniu zupełnie nowej rodziny kart graficznych, które pojawia się w komputerach przenośnych oraz stacjonarnych. Po wielu zapewnieniach rodzina Intel Arc finalnie ujrzy światło dzienne 30 marca 2022 roku.

Zobacz również:

  • Intel: przychody spadły o 32% w ostatnim kwartale 2022
  • Intel zmienia specyfikację techniczną układów graficznych ARC A380
  • Intel ARC z kolejnymi problemami - wersje desktop opóźnione

Na koniec @IntelGraphics na Twitterze udostępniono krótki materiał wideo. Można dostrzec na nim nowy komputer przenośny wyposażony w układ graficzny z rodziny Arc A300M.

Oczekuje się premiery dwóch układów graficznych - A350M oraz A370M. Oba projektowane są z myślą o ultramobilnych komputerach przenośnych z układami o obniżonym TDP.

W odpowiedzi na pytania jednego z konsumentów, Intel potwierdził, że na wydarzeniu, które odbędzie się 30 marca 2022 roku ujawniona zostanie rodzina układów graficznych Intel Arc dla komputerów przenośnych. Co ważne niebiescy potwierdzili, że pierwsze konstrukcje z kartami graficznymi Intel Arc pojawią się w sprzedaży od razu po wydarzeniu. Mowa o dwóch laptopach - Samsungu Galaxy Book 2 Pro oraz Acerze Swift X. Komputery te trafiły już przypadkiem do największych sklepów z elektroniką.

Spodziewamy się premiery jeszcze jednego, wydajniejszego układu graficznego z rodziny Intel Arc, który powinien pojawić się w sprzedaży do końca przyszłego kwartału. Na rynku pojawi się również model dla komputerów stacjonarnych korzystający z kolektora PCIe.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200