Intel - mamy problem z łatami likwidującymi podatności Meltdown i Spectre

Korporacja przyznała wczoraj, że opracowane przez nią poprawki, uodporniające komputery wyposażone w jego procesory na ataki wykorzystujące podatności Meltdown i Spectre, mogą zawieszać niektóre systemy.

W wydanym z tej okazji komunikacie, umieszczonym na witrynie firmy Intel przez jednego z jej szefów (Navin Shenoy, dyrektor grupy odpowiedzialnej za centra danych) można przeczytać, że użytkownicy zaczęli zgłaszać od kilku dni uwagi mówiące o tym, że ich komputery po zainstalowaniu łat uodparniających je na ataki Meltdown i Spectre zawieszały się i trzeba je było wtedy ponowienie uruchamiać (chodzi o operację reboot).

Dlatego Intel zdecydował się zbadać dokładnie tę sprawę i do czasu jej wyjaśnienia apeluje do użytkowników o cierpliwość. Na razie wiadomo tyle, że problem dotyczy komputerów wyposażonych w starsze procesory Broadwell i Haswell. Sprawa wymaga jednak dokładnego zbadania i Intel prosi użytkowników (szczególnie tych, którzy korzystają z jej chmurowych usług) o wstrzymanie się z instalowaniem na takich komputerach łat zabezpieczających je przed atakami Meltdown i Spectre.

Zobacz również:

Jednocześnie Intel zapewnia, że tak szybko jak to będzie możliwe wyjaśni ten problem i jeśli to będzie konieczne opracuje i udostępni natychmiast kolejne poprawki, wolne już od błędów.


TOP 200