Intel konsoliduje działy technologii sieciowych

W ramach działań mających na celu obniżenie kosztów działalności, firma połączy dział produkcji urządzeń telekomunikacyjnych i sieciowych.

Intel oświadczył, że połączy działy produktów telekomunikacyjnych i sieciowych. Nowa jednostka skupi się nad rozwojem technologii internetowych i produktów sieciowych bazujących na opracowanej przez firmę architekturze IXA (Internet Exchange Architecture). Szefem oddziału zostanie Sean Maloney, zastępca dyrektora wykonawczego oraz dyrektor działów sprzedaży i marketingu. Jego funkcję przejmie Michael Splinter uprzednio odpowiedzialny za dział technologiczny w firmie.

Połączenie oddziałów sieciowych ma przyczynić się do redukcji kosztów działalności przedsiębiorstwa. W ubiegłym tygodniu firma oświadczyła, że w wyniku mniejszych obrotów na rynku platform serwerowych oraz urządzeń telekomunikacyjnych, Intel osiągnie znacznie słabszy wynik finansowy niż pierwotnie zakładano.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200