Intel i Symbol Technologies wprowadzą na rynek w przyszłym roku wspólnie opracowane produkty dla sieci bezprzewodowych

Oprócz współpracy przy rozwiązaniach bezprzewodowych, znany producent procesorów zobowiązał się doinwestować partnera kwotą 100 mln USD.

Intel i Symbol Technolgies wspólnie opracowują i zamierzają wprowadzić na rynek w I połowie przyszłego roku produkty dla bezprzewodowych sieci lokalnych.

Wspólne prace są prowadzone w jednej z nowych fabryk Intela w San Diego, dedykowanej produkcji układów przeznaczonych dla bezprzewodowych sieci LAN. Nie jest wykluczone, że produkty Intela trafią na rynek jeszcze przed końcem tego roku, jednak wspólne rozwiązania pojawią się dopiero w przyszłym - poinformowali przedstawiciele producenta.

Nowe produkty będą oparte o specyfikację sieci bezprzewodowych IEEE 802.11, której najnowsza wersja o symbolu 802.11b pozwala na transmisję danych z szybkością 11 Mb/s. Więcej szczegółów technicznych nie ujawniono.

Nad stworzeniem szybkich technologii dla bezprzewodowych sieci lokalnych pracować będzie 200 inżynierów Intela i Symbol. Dodatkowo Intel zainwestuje w partnera 100 mln USD.

Poza porozumieniem zawartym z Intelem, Symbol Technologies liczy na podpisanie podobnych umów z innymi dużymi producentami rozwiązań sieciowych. Jednym z potencjalnych partnerów może być Cisco Systems, z którym Symbol prowadzi już kilka wspólnych projektów. Rozwiązania tej firmy wykorzystuje także 3Com w produktach rodziny AirConnect.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200