Intel i Excalibur utworzą spółkę świadczącą usługi firmom z branży medialnej

Nowa spółka zaoferuje rozwiązania mające przyczynić się do bezpiecznego rozpowszechniania w Internecie profesjonalnie zrealizowanych treści audio i wideo.

Intel i Excalibur Technologies, producent oprogramowana do przetwarzania treści cyfrowych, zamierzają stworzyć spółkę, mającą świadczyć usługi internetowe dla firm z branży medialnej. Ma ona zapewnić rozwiązania dostępu do treści multimedialnych subskrybentom firm oferujących np. filmy, programy telewizyjne czy kroniki wydarzeń.

Spółka korzystać będzie z technologii zarządzania danymi stworzonymi przez Excalibur, służącymi do tworzenia archiwów medialnych, oraz opatentowanej przez Intela technologii ochrony danych. Ma to pozwolić na stworzenie np. interaktywnych usług subskrypcyjnych o zupełnie nowej jakości, umożliwiających klientom dostęp do różnych mediów - poinformowali przedstawiciele obu firm.

W prace nad projektem będzie zaangażowany dział Media Services Intela. Firma ponadto zainwestuje w przedsięwzięcie 150 mln USD, dzięki czemu zyska 60% udziałów w spółce przy 49% głosów na walnym zgromadzeniu. Pozostałe 40% należeć będzie do Excalibura, który zamierza zintegrować swoją dotychczasową działalność z działalnością nowej spółki. Firma ta tworzy multimedialne oprogramowanie, służące do przetwarzania i zarządzania treściami cyfrowymi, w tym tekstami, obrazami i wideo.

"Połączymy nasze kluczowe technologie, co pozwoli nam stworzyć wiodącą na rynku firmę świadczącą interaktywne usługi medialne" - powiedział Ronald J. Whittier, wiceprezes Intela, odpowiedzialny za dział Interactive Media Services.

Sfinalizowanie transakcji i rozpoczęcie działalności nowej spółki przewidywane jest na III kwartał br.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200