Intel i Ericsson będą współpracować nad niestandardowym chipem 5G

Intel poinformował o planach współpracy z firmą Ericsson, szwedzkim producentem sprzętu telekomunikacyjnego w celu stworzenia niestandardowego chipa dla sprzętu sieciowego 5G. Wykorzystają najbardziej zaawansowaną technologię produkcyjną ujawnioną przez Intela.

Tada Images/ Shutterstock

Ostatnio Intel stracił pozycję lidera w produkcji najmniejszych i najbardziej energooszczędnych półprzewodników na rzecz rywali, takich jak Taiwan Semiconductor Manufacturing. W 2021 CEO Intela, Pat Gelsinger ogłosił plan odzyskania przewagi rynkowej – kluczowe w nim było 5 generacji produkcji chipów w 4 lata.

Intel poinformował właśnie, że nowy chip Ericsson będzie wykorzystywał technologię produkcyjną Intela „ 8A" i jest jednym z pierwszych chipów od klientów zewnętrznych, które Intel będzie wykorzystywał. Chociaż nie ujawniono terminu, kiedy układ trafi do sprzedaży, wiadomo, że technologia produkcji 18A będzie gotowa do 2025 roku.

Zobacz również:

  • Huawei opracowuje nowy autorski procesor
  • Światowy ruch danych mobilnych potroi się w ciągu sześciu lat
  • Intel Core - wyjaśniamy nazewnictwo nowych układów CPU Intela

Źródło: Reuters

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200