Intel będzie dostarczał Siemensowi układy pamięci flash

Intel podpisał z niemieckim Siemensem umowę na dostawy pamięci typu flash. Jej wartość jest szacowana na ponad 2 mld USD. To już druga duża umowa Intela na dostawy układów flash, zawarta w tym miesiąc...

Intel podpisał z niemieckim Siemensem umowę na dostawy pamięci typu flash. Jej wartość jest szacowana na ponad 2 mld USD. To już druga duża umowa Intela na dostawy układów flash, zawarta w tym miesiącu. Poprzednia dotyczyła dostaw dla Cisco Systems.

W ramach umowy, zawartej na trzy lata, Siemens będzie kupował od Intela układy pamięci, przeznaczone do zastosowania w telefonach komórkowych z dostępem do Internetu oraz innych urządzeniach korzystających z technologii StrataFlash Intela.

Zobacz również:

  • Spadają ceny dysków SSD

Ponadto obie firmy mają współpracować przy tworzeniu nowych urządzeń bezprzewodowych dla sieci trzeciej generacji (UMTS). Produkty powstałe w wyniku tej współpracy powinny trafić na rynek w roku 2005. Mają one umożliwiać nie tylko przesyłanie obrazów wysokiej jakości, głosu i danych, ale także szybką transmisję audio i wideo.

***

Cisco będzie wykorzystywać pamięci typu flash Intela

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200