Intel IT Center: publiczna, prywatna czy hybrydowa - która chmura dla Twojego biznesu?


„Każde przedsiębiorstwo od czasu do czasu potrzebuje dodatkowego miejsca do przechowywania danych i większych zasobów do ich przetwarzania. Platformy cloud pomagają rozwiązywać problemy z elastycznością i zmiennym zapotrzebowaniem na moce obliczeniowe. Dlatego też chmura w ciągu ostatnich kilku lat zyskuje coraz więcej zwolenników. Transformacja cyfrowa i korzystanie z chmury mają kluczowe znaczenie dla sukcesu firm w erze cyfrowej – to główny wniosek z badania przeprowadzonego wśród szefów IT i decydentów biznesowych przez IDG Research Services” – piszą autorzy tekstu Chmura publiczna, prywatna czy hybrydowa - która najlepsza dla Twojego biznesu opublikowanego w serwisie Intel IT Center.

Co zatem trzeba wiedzieć o chmurze? Przede wszystkim należy znać wady i zalety każdego typu chmury. Dzisiaj pytanie nie brzmi bowiem CZY przenosić się do chmury, ale KIEDY i JAKI optymalny model platformy cloud computing wybrać?

Szczegółowa wiedza na ten temat ułatwi podjęcie decyzji i dopasowanie właściwego rozwiązania do własnych potrzeb. Umożliwi też jego optymalne wdrożenie i późniejsze utrzymanie. „Podsumowując, trudno wskazać jednego zwycięzcę, ponieważ każdy rodzaj chmury służy innemu celowi. Nie bez powodu wszystkie trzy modele nadal są coraz szerzej stosowane - każdy mając własne, unikalne zastosowania” – konkludują autorzy tekstu.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o poszczególnych typach chmury – publicznej, prywatnej i hybrydowej - zapraszamy do przeczytania tekstu opublikowanego w serwisie Intel IT Center.

Intel IT Center: publiczna, prywatna czy hybrydowa - która chmura dla Twojego biznesu?

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.