Intel ARC z kolejnymi problemami - wersje desktop opóźnione

Intel ma kolejne problemy. Tym razem chodzi o warstwę oprogramowania.

Intel cały czas nie wprowadził na rynek desktopowych układów graficznych Intel Arc Alchemist. Według najnowszych informacji opublikowanych przez Igora Wallosska firma Intel ma kolejne opóźnienia we wprowadzeniu na rynek zewnętrznych układów graficznych dla komputerów stacjonarnych. Wszystko wskazuje na to, że premiera odbędzie się dopiero w okolicach lipca lub sierpnia 2022 roku.

Logo Intel Arc
Źródło: intel.com

Logo Intel Arc

Źródło: intel.com

Intel oficjalnie twierdzi, że układy graficzne pojawia się w sprzedaży w drugim kwartale 2022 roku.

Zobacz również:

  • Certyfikacja Intel Evo w biznesie - jakie są jej korzyści?
  • Intel wprowadzi nowe karty graficzne dla profesjonalistów

W sieci dużo mówi się o problemach firmy Intel z przygotowaniem odpowiednich sterowników dla nowych układów graficznych. Modele dedykowane dla komputerów przenośnych również rozczarowują wydajnością, która jest niższa od zakładanej.

Firma ma opóźnienie względem narzuconego harmonogramu dostarczania aktualizacji sterowników dla układów graficznych z rodziny Arc.

Problemy ze sterownikami stawiają pod znakiem zapytania obecność zaawansowanych funkcji takich jak XeSS, które miały być wyróżnikiem układów graficznych Arc. Możliwe, że funkcje te pojawią się wraz z kolejnymi aktualizacjami oprogramowania.

Analitycy rynkowi podkreślają również problemy firmy Intel ze względu na brak dużych partnerów wspierających sprzedaż, brak gwarancji cenowych u największych sprzedawców detalicznych oraz sporne kwestie z umowami poufności.

Możliwe, że szczegółowe informacje o układach graficznych Intel Arc dla komputerów stacjonarnych zostaną zdradzone na targach Computex, które rozpoczynają się 24 maja 2022 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200