Integrated Solutions wprowadza nową usługę chmurową

WaaS (Wireless as a Service) pozwala na kompleksowe zarządzanie firmową siecią LAN/WLAN w oparciu o technologię cloud.

Już 72 proc. firm na świecie zarządza sieciami bezprzewodowymi w chmurze. Jest to efekt rosnącej liczby urządzeń mobilnych wykorzystywanych do celów biznesowych. Z drugiej strony, z 43 proc. organizacji, które zapewniają gościom dostęp do własnego Wi-Fi, tylko 13 proc. go kontroluje*. Odpowiedzią na potrzebę bezpiecznej sieci WLAN jest usługa WaaS, oferowana wspólnie przez Integrated Solutions (IS) i Orange Polska.

"Decydując się na WaaS firmy zyskują dostęp do chronionej przez UTM (Unified Threat Management) i wydajnej sieci bezprzewodowej. Bezpieczeństwo zapewnia filtrowanie ruchu w oparciu o aplikacje i treści internetowe, funkcje IPS (Intrusion Prevention System), firewall oraz antymalware. Wybierając naszą usługę użytkownicy mogą także korzystać ze wsparcia zewnętrznego helpdesku" – mówi Dariusz Jędrzejczyk, Dyrektor Segmentu Klientów Kluczowych i Korporacyjnych w Orange Polska.

Zobacz również:

W ramach usługi WaaS konfiguracją sieci, ustawianiem polityk czy rozwiązywaniem problemów sieciowych pracowników zajmują się specjaliści IS. Działanie helpdesk jest regulowane przez Service Level Agreement (SLA), który gwarantuje m.in. określony czas reakcji oraz usunięcie awarii.

Kluczową korzyścią z rozwiązania jest obniżenie wydatków na infrastrukturę sieciową - rutery, przełączniki, centralki, etc. Z kolei dział IT, delegując na zewnątrz zadania związane z zarządzaniem siecią, może skoncentrować się na innych, ważnych dla danego biznesu obszarach, jak np. rozwój i utrzymanie systemów IT.

WaaS to usługa w pełni skalowana. Odpowiada na zmiany zachodzące w firmie - może być rozwijana np. wraz z uruchamianiem nowych oddziałów. Jest dostępna w opcji podstawowej i zaawansowanej oraz w 3 pakietach, dopasowanych do wymagań małego, średniego lub dużego biznesu. Istnieje również możliwość stworzenia oferty niestandardowej.

Więcej informacji na stronie: www.integratedsolutions.pl/pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200