Integracja mediów

Wind Telecom z Bielska-Białej, producent systemów dla telefonii komputerowej, prowadzi rozmowy z inwestorem finansowym.

Wind Telecom z Bielska-Białej, producent systemów dla telefonii komputerowej, prowadzi rozmowy z inwestorem finansowym.

Firma Wind Telecom koncentruje działalność na rynku systemów telefonii komputerowej. Jej podstawowym produktem jest system Contactis, stworzony w całości przez pracowników Wind Telecom. Obecnie jest on rozwijany w kierunku tzw. contact center. "Obecnie system zapewnia pełną funkcjonalność call center, ale już w I kwartale przyszłego roku zostanie wyposażony w aplikację przeznaczoną do zarządzania pocztą elektroniczną, a następnie w moduł Web collaboration" - mówi Igor Bokun, prezes Wind Telecom sp. z o.o.

Głosy z komputera

W skład systemu Contactis wchodzi moduł interaktywnej informacji głosowej (IVR) oraz - stanowiący podstawę call center - mechanizm automatycznej dystrybucji połączeń telefonicznych (ACD). Oprogramowanie wyposażono także w rozbudowany moduł raportów do kontroli nad pracą poszczególnych agentów. System zapewnia pełną integrację z dostępnymi na rynku systemami baz danych, a także współpracę z najpopularniejszymi platformami telekomunikacyjnymi.

Firma kończy prace nad kolejnymi modułami. Pierwszy z nich, odpowiadający za kolejkowanie i kierowanie listów elektronicznych do agentów oznaczonych w systemie jako "wolni", jest zapowiadany na I kwartał 2001 r. Wind Telecom stworzyła także prototyp modułu Web collaboration do przeglądarki Internet Explorer. "Pozwoli on na zestawianie połączenia telefonicznego z agentem bezpośrednio ze strony WWW, a także umożliwi porozumiewanie się z agentem w trybie chatu internetowego. Jednocześnie agent może zsynchronizować swoją przeglądarkę z programem klienta, dzięki czemu zyska możliwość oglądania na ekranie dokładnie tego co widzi klient" - wyjaśnia Igor Bokun.

W lipcu br. Wind Telecom przeprowadziła wdrożenie Contactis w Powszechnym Towarzystwie Emerytalnym DOM SA. Na bazie tego systemu towarzystwo uruchomiło nową usługę, dzięki której - za pośrednictwem telefonu - można m.in. poznać aktualną wartość jednostki uczestnictwa, stan rachunku czy historię operacji na rachunku.

Środki na rozwój

Niedawno Wind Telecom wykonała sieciowy system zarządzania, dystrybucji i emisji reklam w standardzie MPEG-2 dla firmy Videowall Polska, do której należy m.in. ekran znajdujący się na Hotelu Forum w Warszawie. System ten Wind Telecom zamierza eksportować. Przedstawiciele firmy chcą współpracować w tym zakresie z holenderską firmą Philips.

Wind Telecom prowadzi obecnie zaawansowane rozmowy z inwestorem finansowym. Przedstawiciele firmy przewidują, że zakończą się one jeszcze w tym miesiącu. Inwestor przej-mie mniejszościowy pakiet udziałów. Pozyskane środki zostaną przeznaczone m.in. na rozwój systemu Contactis. Pod koniec 2000 r. firma planuje otwarcie biura w Warszawie, które ma się zajmować sprzedażą i serwisem.


TOP 200