Integracja OpenView z SMS

System do zarządzania systemami HP OpenView będzie dostępny w wersji dla Windows NT.

System do zarządzania systemami HP OpenView będzie dostępny w wersji dla Windows NT.

Hewlett-Packard i Microsoft zamierzają zintegrować systemy do zarządzania sieciami HP OpenView oraz MS Systems Management Server (SMS). Zdaniem przedstawicieli obu firm, dzięki połączeniu HP OpenView z SMS użytkownicy uzyskają skalowalne rozwiązanie służące do zarządzania systemami, koordynowania centralnych zabezpieczeń oraz administrowania komputerami w środowiskach rozproszonych.

W pierwszym etapie planowanego przeniesienia OpenView w środowisko Windows NT obie firmy zamierzają współpracować przy integracji kolejnych wersji OpenView IT/Administration i OpenView IT/Operations z SMS. Hewlett-Packard zapowiada stworzenie agentów IT/Administration i IT/Operations specjalnie do instalacji z SMS. Microsoft zamierza uzupełnić nową wersję Systems Management Servera o agentów OpenView.

Rozszerzenia będą dostępne w kolejnych wersjach IT/Administration i IT/Operations, które pojawią się na rynku w połowie 1997 r. W najbliższym czasie HP wprowadzi także na rynek pełne wersje HP OpenView Network Node Manager, OmniBack II i PerfView dla Windows NT.

Dzięki integracji OpenView oraz Systems Management Server użytkownicy OpenView uzyskają dostęp do relacyjnej bazy SMS, co pozwoli im badać hierarchię systemów SMS oraz otrzymywać informację o zasobach. OpenView oferować także będzie tryb instalacji oprogramowania za pomocą SMS.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200