Intea - nowy system z chmury dla e-commerce i nie tylko

Intea łączy w jednym systemie wiele funkcji potrzebnych do prowadzenia działalności handlowo-usługowej, również w internecie. System powstał w modelu Software as a Service (SaaS). Jakie plany ma Outcom, producent systemu, który wprowadza go właśnie na rynek?

Piotr Kubicki, prezes zarządu Outcom tłumaczy powody decyzji opracowania oprogramowania Intea: "Na rynku nie ma takiego systemu, który łączyłby CRM z modułami sprzedaż, e-sprzedaż, magazyn, księgowość, kadry i płace - co najważniejsze - przez przeglądarkę w modelu SaaS, zgodnie z trendem cloud computing, za którym podążają najwięksi dostawcy". Outcom sfinansował projekt ze środków własnych, ale pozyskał niedawno unijne wsparcie w wysokości 1,4 mln zł na dalszy rozwój w zakresie usprawnienia procesów B2B.

Dotychczas firma samodzielnie wdrażała moduły systemów, które dziś wchodzą w skład platformy Intea. Do jej klientów należą Kamis, Bank Gospodarstwa Krajowego, Drukarnia Naukowo - Techniczna Oddział Polskiej Agencji Prasowej. Oprócz sprzedaży systemu Intea, Outcom będzie kontynuował działalność obejmującą dostawy sprzętu dla sektora publicznego oraz budowę interaktywnych serwisów internetowych.

Zobacz również:

  • IaaS, PaaS, SaaS - nowoczesne usługi chmurowe na miarę cyfrowej transformacji

e-commerce i chmura

Systemy do wspierania działalności handlowo-usługowej prowadzonej przez małe i średnie firmy istnieją na rynku od dawna. "Źródłem naszej przewagi jest gotowość systemu w modelu SaaS dziś, konkurenci są dopiero w trakcie 'przepisywania' lub tworzenia od nowa systemów dla e-biznesu w wersji SaaS, co może im zająć dwa lata" - mówi Piotr Kubicki. Odbiorcami systemu Intea są małe i średnie firmy, które prowadzą już biznes w internecie lub planują go uruchomić, na przykład jako nowy kanał sprzedaży. "Uważam, że od Internetu nie ma odwrotu jako przestrzeni do prowadzenia biznesu, podobnie jak technologii cloud computing. Dla polskich małych i średnich przedsiębiorców nasze narzędzie jest szansą na rywalizację z większymi i bardziej zasobnymi firmami na przykład z kapitałem zagranicznym" - mówi Piotr Kubicki.

System ma nowoczesny interfejs, oferuje możliwość tworzenia personalizowanych widoków wybranych informacji i prezentacji w graficznej postaci wykresów. W module e-commerce dostępna jest integracja z serwisem aukcyjnym Allegro, Ceneo, Google Account, Google Maps i innymi zewnętrznymi systemami, z których w tej chwili korzystają przedsiębiorcy. "Docelowo system Intea będzie obsługiwał o wiele więcej procesów e-biznesowych niż dotychczasowe systemy ERP" - mówi Piotr Kubicki.

Dla klientów uruchomiony został serwis internetowy www.intea.pl w którym klienci z małą pomocą przedstawicieli producenta mogą zaprojektować system dobierając poszczególne funkcje i moduły wraz uzyskaniem ich ceny "Jest to także rzeczywista realizacja koncepcji SaaS - oferujemy, dostępny przez internet, konfigurator i udostępniamy tylko to, co rzeczywiście firmie jest potrzebne" - mówi Piotr Kubicki. System Intea będzie utrzymywany na serwerach firmy Outcom w profesjonalnym Data Center . Możliwy jest także hosting przez partnerów firmy dla ich klientów. Jest także opcja instalacji u klienta na miejscu. Przykładowe stawki dla klienta to: 25 zł netto - koszt miesięczny w abonamencie rocznym za obsługę tradycyjnego procesu sprzedaży i zarządzania magazynem. 119 zł - to koszt miesięczny w abonamencie rocznym za obsługę całego procesu sprzedaży tradycyjnej i e-sklepu, magazynu, rozrachunków.

Oferta dla partnerów

Firma nową wersję systemu wprowadziła na rynek z początkiem lipca br. i stawia na model sprzedaży przez partnerów, dlatego buduje grono firm współpracujących. "Partnerzy lepiej znają lokalne rynki i są w stanie szybciej dotrzeć do klientów rozlokowanych po całym kraju" - mówi Janusz Styś, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu. Producent systemu oferuje także szkolenia z systemu oraz atrakcyjny system prowizji sięgający nawet 50%. "Budując sieć partnerską postawiliśmy na jakość. Chcemy współpracować z najlepszymi wdrożeniowcami na rynku, dlatego przygotowaliśmy dla partnerów specjalną ofertę współpracy" - mówi Janusz Styś. Ponadto Outcom współpracuje z firmami, które zajmują się pozyskiwaniem unijnego wsparcia na inwestycje w systemy IT , firmami świadczącymi usług księgowe oraz agencjami interaktywnymi, aby wspomóc partnerów i klientów w rozwijaniu działalności. "Dodatkowe źródła przychodów dla partnerów to audyty przedwdrożeniowe, szkolenia; wdrożenia"- wymienia Janusz Styś. "W zależności od rodzaju prowadzonej działalności dla współpracujących z nami firm dobieramy odpowiednią ścieżkę autoryzacji. Partnerzy uczestnicząc w szkoleniach produktowych, po potwierdzeniu kompetencji mogą uzyskać autoryzację handlową i merytoryczną (serwisową), których uzyskanie przekłada się na warunki współpracy " - mówi Janusz Styś.

Firma zorganizowała już pierwszą konferencję dla partnerów poświęconą możliwościom systemu Intea. "Zaprosiliśmy firmy z branży informatycznej specjalizujące się we wdrożeniach systemów ERP, CRM i innych rozwiązań informatycznych dla MŚP. Uczestnicy spotkania zwracali uwagę przede wszystkim na funkcjonalności systemu optymalizujące procesy związane z prowadzeniem działalności handlowej w internecie. Szczególnie interesowała ich integracja systemu z systemami aukcyjnymi, systemami płatności, systemami firm spedycyjnych, a także rozwiązaniami innych producentów systemów ERP, a ponadto warunki współpracy partnerskiej oraz warunki uzyskania wsparcia unijnego na zakup systemu. Podpisaliśmy pierwsze umowy partnerskie" - mówi Janusz Styś. Outcom zapowiada kolejne konferencje w innych miastach wojewódzkich planowane na wrzesień i październik.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200