Instrumental twierdzi– wiemy, dlaczego smartfony Galaxy Note 7 wybuchały

Prawdopodobnie wiadomo już, dlaczego smartfony Galaxy Note 7 wybuchały. Inżynierska firma konsultingowa Instrumental przeprowadziła bowiem badania i stwierdziła, że przyczyna może być prozaiczna – instalowany w smartfonach system zasilania był źle zaprojektowany, dlatego znajdujące się w nich baterie potrafiły palić się i niekiedy nawet eksplodować.

Chodzi o to, że sztywna komora w której baterie są instalowane była zbyt mała. A bateria pracując zwiększa zawsze nieznacznie swoją wielkość. To normalne zjawisko spowodowane tym, że wewnątrz baterii zachodzą różnego rodzaju reakcje chemiczne. Dlatego komora powinna mieć taką wielkość, aby taka nieznacznie powiększona bateria zmieściła się w niej.

To właśnie dlatego smartfony potrafiły wybuchać szczególnie wtedy, gdy użytkownik poddawał je różnego rodzaju dodatkowym naprężeniom, umieszczając np. smartfon w tylnej kieszeni ubrania i następnie siadając na krześle.

Zobacz również:

  • Co robiimy ze starymi telefonami? To zależy od ich systemu
  • Samsung prezentuje własny chip ultra wideband
  • Samsung zaskakuje i aktualizuje smartfony z 2018 roku

Sam Samsung nie wypowiada się na razie na ten temat informując jedynie, że prowadzi cały czas testy i w stosownym czasie opublikuje wyniki swoich badań. Być może potwierdzą one wnioski, do jakich doszła firma Instrumental. Tak więc na ostateczne wyjaśnienie tej sprawy będziemy jeszcze musieli trochę poczekać.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200