Instancje macOS wkroczyły do chmury AWS

AWS (Amazon Web Services) zapowiedział swego czasu, że jeszcze w tym roku wprowadzi do swojej chmury instancje systemu operacyjnego macOS. Firma spełniła w tym tygodniu tę obietnicę i zaprezentowała rozwiązanie wspierające taką opcję, które jest oferowane w ramach usługi EC2 (Elastic Compute Cloud).

macOS

Rozwiązanie składa się z dwóch warstw: warstwy sprzętowej reprezentowanej przez urządzenia Mac mini i warstwy abstrakcji reprezentowanej przez oprogramowanie AWS Nitro. Utworzone przez taki tandem wystąpienia systemów macOS 10.14 (Mojave) i macOS10.15 (Catalina) – bo takie są wspierane - mogą korzystać z szeregu usług AWS, takich jak S3, EBS i EFS.

Użytkownicy mogą używać tych instancji do testowania, pakowania i podpisywania aplikacji Xcode zgodnych platformami firmy Apple, takimi jak macOS, iOS, iPadOS, tvOS, watchOS i Safari. Instancje mają do dyspozycji 6-cio rdzeniowy procesor Intel Core i7 ósmej generacji (Coffee Lake), który jest taktowany zegarem o częstotliwością 3,2 GHz.

Zobacz również:

  • Jak cyfryzują się polskie przedsiębiorstwa
  • Amazon Web Services uruchamia AWS European Sovereign Cloud
  • HPE wspiera badania nad technologiami kwantowymi

Każdej instancje macOS towarzyszy pamięć o pojemności 32 GB, a dostęp do nich jest możliwy na sposoby: za pośrednictwem technologii SSH albo przy użyciu klienta VNC (remote desktop).

AWS informuje jednocześnie, że pracuje już instancjami macOS bazującymi na najnowszym procesorze M1. Pojawią się one w chmurze w przyszłym roku. Na razie wspomniane wcześniej instancje macOS dostępne są w kilkunastu stanach USA oraz w Europie (w Irlandii) i w Azji (w Singapurze).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200