Instalacyjny przełącznik firmy Microsens

Niemiecka firma Microsens (producent urządzeń do transmisji danych w telekomunikacji i sieciach komputerowych) oferuje instalacyjny przełącznik o rozmiarach 45x45 mm, który można instalować pod podłogą, w kanale oraz na ścianie.

Instalacyjny przełącznik firmy Microsens
Urządzenie zajmuje niewiele miejsca i jest wyposażone z zatrzask typu "snap-in", dlatego jest łatwe do instalowania. Produkt jest zgodny z typowymi systemami instalacyjnymi stosowanymi na całym świecie.

Przełącznik jest wyposażony w pięć portów Ethernet: 4 porty 10/100Base-TX (miedź) oraz 1 port 100Base-FX (w zależności od modelu, różne rodzaje światłowodu wielomodowego oraz konektor ST lub SC).

Zobacz również:

  • Cisco Business – rozwiązanie sieciowe od Cisco dla małego i średniego biznesu

Dzięki konwersji połączeń światłowodowych wychodzących z centralnego dystrybutora na złącza miedziane, użytkownik może podłączać do przełącznika stanowiska sieciowe wyposażone w konektor RJ-45 (miedź; skrętka nieekranowana).

Przełącznik można instalować w obszarze podpodłogowym. Montaż w podwójnej puszce (włącznie z podłączeniem światłowodu) nie sprawia instalatorowi żadnego problemu. Możliwy też jest montaż naścienny.

Ze względu na fakt, że nie wszyscy producenci wspierają system instalacyjny standardu 45x45 mm do zabudowy w kanałach, Microsens oferuje własny adapter, który montuje się w kanale kablowym za pomocą standardowych wkrętów. Montaż i demontaż przełącznika odbywa się bez użycia narzędzi.Przełącznik jest dostępny w czterech wersjach: MS450230M, MS45023, MS450232M i MS450233M.

Rozszerzona wersja przełącznika z wbudowanym agentem zarządzania (SNMP/WWW) oferuje wszystkie funkcje VLAN zgodne ze standardem IEEE 802.1Q oraz ustalanie jakości usług (QoS) dla aplikacji VoIP. Do zarządzania i konfigurowania służy oprogramowanie Device Manager.

Więcej informacji można znaleźć na stroniehttp://www.microsens.com/Polski/presse_info.htm .

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200