Instagram oferuje możliwość konfigurowania dynamicznego zdjęcia profilowego

Meta wprowadza do swojej usługi Instagram nową funkcję, nazywając ją dynamicznym zdjęciem profilowym. Wychodzi ona naprzeciw zwolennikom świata wirtualnego i pozwala użytkownikowi dołączać do swojego konta zarówno standardowe zdjęcie profilowe, jak i reprezentujący go awatar.

Grafika: Meta

Przed tą aktualizacją użytkownik usługi miał do wyboru jedną z dwóch opcji. Mógł wybrać albo zdjęcia profilowe albo awatar. Teraz może dołączyć do zdjęcia awatar, a osoby odwiedzające jego profil mogą przełączać się między nimi, oglądając zarówno zdjęcie, jak i awatar. Niewielka zmiana, ale świadcząca o tym, że wirtualny świat wkracza do kolejnego obszaru.

Aby dodać awatar do istniejącego już zdjęcia profilowego, należy przejść do zakładki Profil . Następnie przytrzymać swoje zdjęcie profilowe i przesunąć je palcem do sekcji Awatar. Wtedy klikamy polecenie Dodaj do zdjęcia profilowego i nasz awatar zostanie do niego dołączony.

Zobacz również:

  • Rosja stara się zemścić na USA - iPhone znika z Kremla
  • Meta ułatwi życie klientom posiadającym wiele profili

Aktualizacja ta po raz pierwszy wprowadza do awatarów animację, gdy awatar towarzyszący zdjęciu profilowemu lekko faluje. Będzie on bowiem lekko falować. Meta zaczęła pracować nad awatarami w 2020 roku i pierwszy raz wprowadziła je do Instagrama prawie rok temu, idąc wtedy w ślady innych popularnych usług tego typu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200