Instagram będzie mieć własnego chatbota AI

Wiele wskazuje na to, że Instagram doczeka się wkrótce swojego własnego chatbota AI. Firma ma już nawet testować opcję tego typu funkcjonującą podobnie jak inne tego typu narzędzia (takie jak np. My AI autorstwa firmy Snapchat), którą będzie można uruchomić bezpośrednio z aplikacji.

Grafika: Instagram

Meta (czyli właściciel Instagrama) szybko zainteresowała się technologią AI i wprowadziła ją już do wielu swoich aplikacji. Teraz przeszedł chyba czas na Instagram. Wskazuje na to wpis umieszczony na Twitterze, w którym czytamy, że Instagram testuje opcję czatu AI dla swojej platformy, dzięki której użytkownicy będą mogli rozmawiać z chatbotem AI i zadawać mu pytania oraz uzyskiwać porady w tym samym czasie, gdy wysyłają i odbierają wiadomości.

Chatbot ma oferować ok. 30 różnych profili działania, spośród których użytkownicy usługi będą mogliby wybierać taki, który spełni najlepiej ich oczekiwania. Podczas rozmów z innymi osobami użytkownicy będą mogli zaprosić chatbota AI prosząc go o to, aby dołączył do trwającej aktualnie sesji jako kolejny jej uczestnik, wpisując na czacie polecenie zawierające jego nazwę. Testerzy chatbota informują, że funkcjonuje on identycznie jak rozwiązania Snapchata noszące nazwę My AI. Nie wróży to najlepiej, gdyż chatbot My AI spotkał się z bardzo chłodnym przyjęciem. To, czy tym razem będzie inaczej, przekonamy się być może już wkrótce.

Zobacz również:

  • HPE Aruba Networking poszerza ofertę z obszaru bezpieczeństwa i sieci dla MŚP
  • Threads rozwija się szybciej od ChatGPT
  • Meta pracuje na chatbotami posiadającymi różne osobowości
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200