Insoft promuje PKWiU

Krakowska spółka Insoft wprowadziła promocyjne ceny na aplikację PKWiU. Program Polska Klasyfikacja Wyrobów i Usług pozwala wyszukiwać kody towarów PKWiU oraz SWW. Promocja została wprowadzona w związ...

Krakowska spółka Insoft wprowadziła promocyjne ceny na aplikację PKWiU. Program Polska Klasyfikacja Wyrobów i Usług pozwala wyszukiwać kody towarów PKWiU oraz SWW. Promocja została wprowadzona w związku z nagłym zwiększeniem zapotrzebowania na ten program ze strony instytucji i urzędów publicznych. Przedstawiciele spółki twierdzą, że w ciągu ostatniego miesiąca sprzedali tyle licencji na PKWiU, co w całym ubiegłym roku. Cena programu na 1 stanowisko wynosi 185 zł + VAT. Licencja na 5 stanowisk kosztuje 295 zł + VAT, na 10 - 570 zł, a przy 100 stanowiskach wynosi 3,5 tys. zł.

Polska Klasyfikacja Wyrobów i Usług (PKWiU) została wprowadzona w lipcu 1997 r. Od 1 stycznia 2003 r. wszystkie firmy wystawiające faktury VAT będą musiały w pozycji towaru objętego podatkiem mniejszym niż 22%, podawać kod towaru PKWiU, co będzie zgodne z oznaczeniami obowiązującymi w Unii Europejskiej. W czerwcu br. uchwalono ustawę o zamówieniach publicznych, która dla niektórych podmiotów przyspieszyła pracę z kodami PKWiU. Ustawa wymaga już teraz podawania na fakturze pięciu pierwszych cyfr kodu PKWiU.

Zobacz również:

  • Wyższy poziom ochrony danych przekłada się na przychody
  • SpaceX dostarczy Starlinki dla autobusów szkolnych

Kody PKWiU nie są dokładnymi odpowiednikami kodów SWW. Jeden kod SWW może mieć kilka odpowiedników wśród kodów PKWiU i na odwrót. Nie można więc przeprowadzić automatycznej zamiany kodów SWW na PKWiU w bazach danych programów. Program PKWiU zawiera bazę kodów SWW z opisami, kodów PKWiU z opisami oraz ponad 100 tys. kodów kreskowych towarów wystepujących na polskim rynku. Aplikacja pracuje wyłącznie na platformie Windows 95/98/NT.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200