Innowatorzy 2007: zrealizuj pomysł na biznes

Ruszył konkurs Innowatorzy 2007. Dziesiątka najlepszych uczestników otrzyma szansę na zrealizowanie biznesowego pomysłu zgłoszonego do konkursu.

Organizatorem Innowatorów 2007 są Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości oraz fundusz Phenomind Ventures. Konkurs składa się z czterech etapów. Podczas pierwszego uczestnicy mają szansę wziąć udział w warsztatach na temat kreowania innowacyjności, procesu inkubacji, funduszy venture capital. Drugi etap do zgłaszanie pomysłów. Do 10 lipca br. można nadsyłać konspekty prac konkursowych. Najlepsze zostaną zakwalifikowane dalej i do 17 września ich autorzy powinny nadesłać poszerzone projekty. Do 28 września kapituła konkursu wybierze 10 laureatów. Na początku października odbędzie się wręczenie nagród.

Dziesiątka nagrodzonych przejdzie do trzeciego etapu - inkubacji (październik 2007/marzec 2008) - rozpoczęcia prowadzenia biznesu w AIP. Ten etap kończy się przygotowaniem dokumentacji koniecznej do uzyskania wsparcia funduszu. Najlepsze projekty mogą liczyć na kapitałowe i biznesowe wsparcie funduszu Phenomind Ventures i rozpocząć samodzielną działalność na rynku (etap czwarty).

Konkurs został zainaugurowany 5 czerwca na Politechnice Warszawskiej wraz z powołaniem na tej uczelni Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości. "Nasi absolwenci nie mają kłopotów ze znalezieniem pracy. Inkubator pozwala jednak na więcej - na stworzenie własnego biznesu" - powiedział rektor Politechniki Warszawskiej, prof. dr hab. inż. Włodzimierz Kurnik.

Więcej informacji: www.innowatorzy.net

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200