Innowacyjne projekty studentów z Poznania

Na początku lipca w światowym finale konkursu Imagine Cup 2008 organizowanego przez Microsoft Polskę reprezentować będą trzy drużyny studentów z poznańskich uczelni wyższych, którzy podjęli wyzwanie i rywalizują w informatycznych innowacjach.

Zespół "[email protected]" złożony ze studentów informatyki Wydziału Informatyki i Zarządzania oraz Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej, zakwalifikował się do finału w kategorii Embedded Development. Jak podaje Gazeta Wyborcza, ich projekt - Ecopteron składa się z helikoptera, własnego modułu sterowania oraz dedykowanego oprogramowania. Zadaniem helikoptera jest autonomicznie monitorowanie stanu środowiska przyrodniczego.

W kategorii Soft Design Interoperability Award w finale reprezentuje Polskę drużyna "Together" z Politechniki Poznańskiej. Grupa "Together" opracowała nowoczesny system, oparty na powszechnie dostępnych telefonach komórkowych, który umożliwi kojarzenie kierowców i pieszych planujących podróż w tym samym kierunku, w celu usprawnienia komunikacji w dużych miastach.

Zobacz również:

Natomiast grupa studentów Wydziału Biologii i Wydziału Matematyki i Informatyki UAM, która wystąpi w Paryżu, w krajowym finale konkursu zaprezentowała aplikację o nazwie "LifeTracker", która umożliwia śledzenie w czasie rzeczywistym zwierząt należących do gatunków zagrożonych wyginięciem.


TOP 200