Innowacje w służbie biznesu

W książce "Other Side of Innovation", profesorowie z Tuck School of Business przekonują, że biznes może stać się motorem wielu przemian na świecie dzięki innowacjom.

Zdaniem Vijaya Govindarajana i Chrisa Trimble, "dzięki innowacji, biznes może stać się motorem wielu przemian na świecie. Istnieje tylko jedna, znacząca przeszkoda ku temu: współczesne metody zarządzania firmami i biznesem maja za zadanie podniesienie wydajności przedsiębiorstw, a nie rozwój innowacji".

Zdaniem autorów książki "The Other Side of Innovation: Solving the Execution Challenge", firmy są przygotowane do współczesnych wyzwań jakie niesie ze sobą wprowadzanie innowacji nie wiele lepiej niż były pół wieku temu. Nawet jeśli są kreatywne i stosują nowoczesne technologie, często brakuje im kompetencji menedżerskich aby wdrażać pomysły w działanie.

Zobacz również:

  • CEO i kadra kierownicza nie przywiązują uwagi do haseł
  • 7 wskazówek jak poprawić odporność IT w erze cyfrowej
  • Znamy zwycięzcę konkursu OVHcloud Startup Program Showcase

Tymczasem wdrażanie dobrego, czy nawet genialnego pomysłu w praktykę, to najważniejsza część procesu wprowadzania innowacji. Autorzy książki przez dziesięć lat analizowali proces powstawania i rozwoju innowacji w firmach takich jak: Unilever, Cisco Systems czy Dow Jones, w książce opisują wiele studiów przypadku wdrażania innowacji.

W książce można znaleźć praktyczne wskazówki dotyczące wprowadzania innowacji, i to zarówno małych inicjatyw jak i wielkich pomysłów, obarczonych ogromnym ryzykiem.

Vijay Govindarajan i Chris Trimble są profesorami w Tuck School of Business w Dartmouth. Są oni również autorami światowego bestseleru "Ten Rules for Strategic Innovators—From Idea to Execution" (Harvard Business Press, 2005). Profesorowie mają na swoim koncie liczne publikacje w Harvard Business Review, the MIT Sloan Management Review, the California Management Review, BusinessWeek, Fast Company i w the Financial Times.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200