Innowacje, integracje, inspiracje na IV Kongresie Netii

Podczas tegorocznego Kongresu "Biznes to rozmowy" będzie mowa m.in. o tym, jak wykorzystać chmurę obliczeniową i usługi Unified Communications do budowy nowych modeli biznesowych i wspierania współpracy wewnątrz organizacji.

Renata Filipek-Baryłowska, dyrektor zarządzająca Rynkiem Klientów Korporacyjnych w Netii.

Stewart Butterfield, twórca serwisu Flickr, gość specjalny Kongresu Netii "Biznes to Rozmowy"

"W 2011 roku wiele miejsca poświęcono przybliżeniu idei i zasad działania chmury. W tym roku pokażemy ciekawe usługi zbudowane w modelu . Po roku widać, że działy IT oraz właściciele firm wykonali krok w stronę chmury, testują te rozwiązania. Nadal jednak warto mówić o bezpieczeństwie i elastyczności chmury" - mówi Renata Filipek-Baryłowska, dyrektor zarządzająca rynkiem klientów korporacyjnych w Netii.

Operator ten kieruje Kongres do przedsiębiorców różnej wielkości, bazując na obserwacji, że mniejsze firmy są bardzo zainteresowane rozwiązaniami, które powstały w pierwszej kolejności z myślą o największych klientach. W roku 2011 Netia prezentowała m.in. usługę Cloud Server, z kategorii Infractructure-as-a-Service (IaaS), czyli wynajem wirtualnych serwerów. Z kolei w modelu Software-as-a-Service (SaaS) Netia uruchomiła Unified Communications (UC), wykorzystującą popularne narzędzia biurowe Microsoftu, zintegrowane z usługą głosową operatora. Trzecia chmurowa usługa Netii to Content Delivery Network (CDN) pozwalająca na streaming wideo, dedykowana nie tylko firmom z sektora medialnego, ale także jako rozwiązanie biznesowe. Może ona bowiem znaleźć takie zastosowania, jak szkolenia na odległość czy prezentowanie materiałów marketingowych.

"W ostatnim roku nastąpiła diametralna zmiana w postrzeganiu usług wirtualnych, takich jak nasz Cloud Server, przez właścicieli firm i osoby odpowiedzialne za IT. Udane wdrożenia rozwiały obawy odnośnie do przeniesienia firmowych danych z trzymanych pod przysłowiowym biurkiem, niezabezpieczanych backupem serwerów, na bezpieczne rozwiązania operatorskie" - opowiada dyrektor zarządzająca rynkiem klientów korporacyjnych w Netii. "Niepodważalną zaletą naszych rozwiązań w stosunku do globalnych dostawców jest to, iż w naszym przypadku dane klientów znajdują się na serwerach na terenie naszego kraju" - dodaje Renata Filipek-Baryłowska.

Podczas kongresu Netia pokaże m.in. rozwiązanie dla sektora publicznego, które operator określa jako "Smart City". Jest to cały zestaw nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych i multimedialnych, które mają usprawniać zarządzenie, a także zwiększyć bezpieczeństwo i komfort mieszkańców. Będzie też mowa o tym, jak Unified Communications wpływa na modele biznesowe i poprawia efektywność organizacji. Do ogłoszonych przed rokiem rozwiązań, dołączą Netia Video Anywhere. "Rozwiązania wideokonferencyjne były zazwyczaj zarezerwowane dla najbardziej zasobnych firm. Nasze rozwiązanie pozwala prowadzić wideorozmowy wszystkim pracownikom w firmie, także tym mobilnym" - przekonuje Renata Filipek-Baryłowska.

Wśród gości specjalnych IV Kongresu Netii są m.in. Stewart Butterfield założyciel serwisu Flickr; Ludo Wijckmans strateg Microsoftu w rejonie EMEA, Mikko Hypponen Chief Research Officer w F-Secure oraz Tomas Qvist wiceprezydent Business Unit Networks HR & Organization w Ericsson. Computerworld jest patronem medialnym wydarzenia.


TOP 200