Innovact Campus Awards - rusza 10. edycja konkursu

Konkurs przeznaczony jest dla studentów z innowacyjnymi pomysłami oraz młodych naukowców i przedsiębiorców z całej Europy. Kandydatury można składać - indywidualnie lub grupowo - do 20 lutego 2012 r.

Jak zapewniają organizatorzy, nagrodą jest wszystko to, czego potrzebują, aby odnieść sukces przy rozpoczynaniu własnej działalności - rozgłos w Europie, rady ekspertów i dotacja w wysokości nawet 5000 euro. Ten coroczny, europejski konkurs odbywa się w ramach forum Innovact organizowanego przez Izbę przemysłowo-handlową miast Reims i Epernay (Francja) i cieszy się wsparciem Komisji Europejskiej.

Konkurs Innovact Campus Awards 2012 jest otwarty dla studentów i młodych naukowców, którzy mogą zgłaszać kandydatury w ramach projektów uniwersyteckich lub też z własnej inicjatywy. Projekty mogą być zarówno w fazie powstawania koncepcji, jej realizacji, jak i gotowego rozwiązania. Przedstawiane projekty są oceniane za kreatywność i innowacyjność przez jury złożone z przedsiębiorców, dziennikarzy i naukowców z całej Europy.

Zobacz również:

  • Znamy zwycięzcę konkursu OVHcloud Startup Program Showcase

Finaliści konkursu będą zaproszeni do wzięcia udziału w 16. edycji Europejskiego Forum Młodej Innowacyjnej Firmy - Innovact, która odbędzie się 27 i 28 marca 2012 w Reims. Będzie to dla nich okazja na przedstawienie projektu 1500 uczestnikom z 20 krajów oraz na podzielenie się doświadczeniami z ponad setką młodych innowacyjnych firm. Podczas forum, członkowie jury spotkają się z finalistami bezpośrednio na ich stoiskach i wybiorą trzy najbardziej obiecujące i nowatorskie projekty.

W ramach forum Innovact - i dzięki wsparciu Komisji Europejskiej - konkurs Innovact Campus Awards promuje inicjatywy związane z przedsiębiorczoscią oraz innowacją. Do ubiegłorocznej dziewiątej edycji konkursu zgłoszono ponad 170 kandydatur z 27 krajów Europy. 30 projektów, które przeszły do finałów, reprezentowało Niemcy, Belgię, Chorwację, Hiszpanię, Francję, Węgry, Włochy, Rumunię, Wyspy Brytyjskie i Szwecję. Wśród nich nagrodzono ostatecznie 4 projekty.

W 2011, główna nagroda została przyznana projektowi STERY-HAND, przedstawionemu przez Tamàsa Haideggera, doktoranta na Uniwersytecie Techniczno-Ekonomicznym w Budapeszcie, którego sprzęt pozwala sprawdzić sterylizację rąk chirurga przed wejściem na salę operacyjną. Druga nagroda wyróżniła projekt VISIBRAIN przedstawiony przez Nicolasa Huguenina, młodego absolwenta szkoły ISEP (Francja), który stworzył profesjonalne narzędzie do ciągłej analizy danych internetowych naśladujące inteligencję zbiorową. Na trzecim miejscu znalazł się projekt IMONIC Dorothée Goffin, asystentki naukowej w Instytucie Gembloux AgroBiotech Uniwersytetu w Liège (Belgia), która proponuje nową metodę otrzymywania innowacyjnych produktów prebiotycznych.

Jury przyznało także nagrodę specjalną Justine Noiset, studentce Instytutu Sup’ Biotech Paris (Francja), za opracowanie metody wczesnego wykrywania raka poprzez analizę moczu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200