Innova Capital kupiła pakiet akcji Liberty Poland SA

Wartość transakcji wyniosła 9 mln USD. Większość pozyskanych środków zostanie przeznaczone na rozwój spółki L2mobile.com, zajmującą się lokalizacją osób i mienia przy użyciu technologii GSM i GPS.

Innova Capital, fundusz typu private equity, zakupiła mniejszościowy pakiet akcji Liberty Poland SA. Wartość transakcji wyniosła 9 mln USD. Według przedstawicieli Innova Capital, inwestycja została dokonana na 3-4 lata. Po tym czasie akcje zostaną odsprzedane inwestorowi strategicznemu lub wprowadzone na giełdę.

Liberty jest jednym z największych dystrybutorów urządzeń i aktywacji GSM w Polsce. Obroty firmy w 2000 r. wyniosły 83 mln zł, a zysk ok. 6 mln zł. W 2000 r. wspólnie z Logotec Engineering firma utworzyła L2mobile.com - firmę zajmującą się lokalizacją osób i mienia przy użyciu technologii GSM i GPS. Większość pozyskanych środków zostanie przeznaczone na rozwój tej właśnie działalności.

Zobacz również:

  • Arm poczynił duży krok w stronę IPO

Dotychczas L2mobile.com adresowała swoje usługi głównie do użytkowników korporacyjnych (pisaliśmy o tym w CW nr 20/2000). W najbliższym czasie pojawi się także oferta dla użytkowników indywidualnych.

Oprócz stosownych dotychczas w komunikacji wiadomości SMS, L2mobile.com wprowadziła - wspólnie z Plus GSM - usługi na bazie GPRS. Według Wiesława Wiśniewskiego, prezesa Liberty Poland SA, w ciągu kilku lat L2mobile.com ma się stać operatorem otwartej internetowej platformy usługowej, z której korzystać będą różne firmy, np. ochroniarskie i kurierskie.

L2mobile.com ma stać się także dostawcą treści i usług dla telefonii UMTS.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200