Ingres: VectorWise na etapie testów

Dostawca baz danych open source udostępnił technologię VectorWise i poszukuje partnerów i użytkowników do testowania jej możliwości w zakresie wydajności.

VectorWise, ujawniona latem ubiegłego roku, jest techniką zaprojektowaną do wykorzystania pełnych możliwości procesorów Intela w celu poprawienia charakterystyk wydajnościowych bazy danych. Ingres deklaruje dziesięciokrotny lub większy przyrost wydajności i program testów ma być szansą na sprawdzenie tych deklaracji.

Weryfikacja ma polegać na udostępnieniu uczestnikom testów możliwości sprowadzenia VectorWise i zapewnienie wsparcia procedury testowania.

Zobacz również:

  • Rząd przyjął projekt o ułatwieniach w budowie szerokopasmowego internetu
  • Jak wybrać magazyn danych w chmurze?

Według zapewnień przedstawicieli Ingres, VectorWise ma być atrakcyjną propozycją dla firm z dużymi bazami danych, które poszukują możliwości istotnego zwiększenia ich wydajności.

W pracach nad projektem VectorWise brał udział zespół badawczy baz danych z instytutu matematycznego w Amsterdamie, który wspólnie ze specjalistami Ingres pracował nad powiązaniem układów procesorowych z techniką baz danych.

Jeden z pierwszych użytkowników wersji testowej tej technologii, firma Rapid-I specjalizująca się w eksploracji danych, potwierdził bardzo interesujące wyniki wstępnych testów VectorVise.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200