Ingram Micro wchodzi na polski rynek

Firma zatrudniła już zespół konsultantów, którzy mają przeanalizować sytuację na naszym rynku i przygotować strategię firmy na pierwsze trzy lata działalności.

Ingram Micro Europe, europejski oddział Ingram Micro, amerykańskiego koncernu dystrybucyjnego, zamierza rozpocząć działalność w Polsce. O planach tych pisaliśmy już w CW 6/2000 z 7 lutego br. Oficjalne rozpoczęcie działalności polskiego oddziału jest planowane na kwiecień br.

Firma zatrudniła już zespół konsultantów, którzy mają przeanalizować sytuację na naszym rynku i przygotować strategię firmy na pierwsze trzy lata działalności. Projekt ten ma być zgodny ze strategią korporacji w Europie, dlatego też zespół wspiera Gregory Spierkel, prezes Ingram Micro Europe.

"Jesteśmy zadowoleni, że pozyskaliśmy doświadczonych i kompetentnych menedżerów z sektora technologii informatycznych w Polsce - Piotra Kuźnickiego i Marka Kwiatkowskiego (partnerów w firmie doradczej EE Link, a poprzednio zarządzających międzynarodowymi firmami dystrybucyjnymi w Europie Wschodniej), którzy pomogą nam w realizacji naszych planów w Polsce" - powiedział Michael Kaack, wiceprezes firmy, odpowiedzialny za działalność w regionie Europy Środkowej, w tym także w Polsce.

Przedstawiciele Ingram Micro twierdzą, że wejście na polski rynek stało się dla firmy priorytetowe, ponieważ jest on uważany za jeden z największych rynków w Europie Wschodniej. Wcześniej firma rozpoczęła działalność na rynku węgierskim, gdzie w ub.r. przejęła firmę Walton Networking.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200