Ingram Micro Polska rozpoczął działalność operacyjną w Polsce

Początkowo firma będzie dystrybuowała części do montażu komputerów PC.

Ingram Micro otworzył oddział w Polsce już w kwietniu br., jednak działalność operacyjną rozpoczął dopiero na początku czerwca br. Przez ostatnie miesiące prowadzone były działania związane z pozyskaniem partnerów. Firma zamierza im zaoferować pakiet usług logistycznych i finansowych, co ma zachęcić polskie firmy do współpracy z Ingramem.

"Zarówno w Polsce jak i na świecie resellerzy nie są lojalni. W Europie Zachodniej każdy z nich współpracuje z co najmniej 3 dystrybutorami, a w naszym regionie nawet z pięcioma. Dlatego przygotowujemy dla przyszłych partnerów ofertę, która zachęci ich do wybrania właśnie naszych usług" - mówi Marek Kwiatkowski, członek zarządu Ingram Micro Polska.

W tym roku celem Ingram Micro jest "ustabilizowanie działalności w Polsce". Marek Kwiatkowski nie wyklucza jednak przejęć firm działających w Polsce, nawet jeszcze w tym roku. "Wszystko zależy od sytuacji na polskim rynku dystrybutorów. Na pewno musi nastąpić jego dalsza konsolidacja" - twierdzi.

W skład zarządu Ingram Micro Polska wchodzą Marek Kwiatkowski i Piotr Kuźmiński, w połowie lat 90. pracujący w Computer 2000 Polska, oraz Stephen Griffis i Carl Everaet z centrali Ingram Micro.

W Polsce Ingram Micro będzie początkowo dystrybuowała części do montażu komputerów PC. "W najbliższym czasie rozszerzymy jednak ofertę o produkty sieciowe, komputery markowych producentów, oprogramowanie, urządzenia peryferyjne i materiały eksploatacyjne" - zapowiadają przedstawiciele firmy.

Wszyscy partnerzy będą mieli dostęp do internetowego systemu zamówień Ingram Micro. Za jego pośrednictwem będą mogli dokonywać zakupów wprost z magazynu, jeśli oczekują natychmiastowej dostawy lub tzw. zakupów terminowych. "Wysyłka lub przygotowanie towaru do odbioru będzie się odbywała tego samego dnia lub następnego dnia roboczego, jeśli zamówienie złożono po zakończeniu pracy magazynu" - mówią przedstawiciele Ingram. Firma wybudowała centralny magazyn w Warszawie.

Ceny oferowanych przez Ingram produktów będą denominowane w złotych polskich i dotyczą zakupów kredytowanych przez Ingram Micro. Przy zakupach kredytowanych przez instytucje finansowe partnerzy mają otrzymać upust, którego wysokość zależy od stóp procentowych.

***

Ingram Micro wchodzi na polski rynek

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200