Ingram Micro Polska dystrybutorem Cisco Systems

Ingram Micro utworzył jednocześnie dział Ingram Micro Networking Services (IMNS), który będzie zajmował się dystrybucją zaawansowanych technologii sieciowych i telekomunikacyjnych.

Zawarcie umowy dystrybucyjnej jest efektem rozszerzenia współpracy obu firm na Polskę. Jednocześnie Ingram Micro utworzył dział Ingram Micro Networking Services (IMNS), który będzie zajmował się dystrybucją zaawansowanych technologii sieciowych i telekomunikacyjnych. Projekt IMNS, wydzielonego ze struktur firmy działu "specjalizowanej dystrybucji" został wcześniej uruchomiony przez Ingram Micro w kilku krajach Europy Zachodniej.

IMNS poza zaawansowanymi produktami zaoferuje partnerom również usługi wsparcia technicznego, doradcze i szkoleniowe. Początkowo IMNS będzie specjalizował się jedynie w produktach i technologiach firmy Cisco. Sześcioosobowy zespół IMNS zasilili specjaliści zatrudnieni dotychczas w STGroup, która była - do czasu ogłoszenia przez wrocławski sąd jej upadłości - dystrybutorem Cisco Systems. Jednym z elementów porozumienia między Cisco a Ingram Micro Polska jest przejęcie przez nowego dystrybutora zobowiązań serwisowych klientów STGroup.

Zobacz również:

  • Włoska firma opracowała własną wersję Pegasusa
  • Chińskie drony wycofane z Rosji i Ukrainy

Cisco ma obecnie na rynku Polskim trzech dystrybutorów - Ingram Micro, Techmex i Tech Data.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200