Infrastruktura hiperkonwergentna sprawdza się w trudnych czasach

Firmy coraz częściej wykorzystują infrastrukturę hiperkonwerkentną (HCI) w centrach danych – wpisuje się w to widoczny od lat trend upraszczania środowisk serwerowych i ułatwia skalowanie działalności.

Infrastruktura hiperkonwergentna sprawdza się w trudnych czasach

Integracja trzech warstw tradycyjnej infrastruktury (moc obliczeniowa, pamięć i sieć) w jedną zwirtualizowaną i zarządzaną centralnie platformę, zapewnia wysoki poziom wydajności, stabilności i gwarantuje dostępność. Jednym z celów jest też uproszczenie środowiska serwerowego, które często składa się z maszyn różnej generacji, od różnych dostawców, bez jednego dominującego systemu operacyjnego, połączone przez różne urządzenia sieciowe.

HCI pozwala znacząco uprościć środowisko serwerowe, które w tradycyjnym modelu składało się z serwerów różnych generacji pochodzących zazwyczaj od wielu dostawców, z zainstalowanymi różnymi systemami operacyjnymi, zarządzanych przez różnego typu wirtualizatory, współpracujące z różnymi macierzami dyskowymi.

Zobacz również:

  • Najprostsza droga do chmury hybrydowej
  • Wyeliminuj złożoność centrum danych przy pomocy hiperkonwergencji.
  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?

HCI pozwala na proste zarządzanie i skalowanie bez ograniczeń, co jest istotne zwłaszcza w trudnych czasach pandemii, gdzie biznes wymaga od IT jeszcze większej elastyczności niż zwykle. W przypadku HCI łatwo można zwiększyć wydajność infrastruktury, dodając kolejny węzeł.

Infrastruktura hiperkonwergentna sprawdza się w trudnych czasach

Modernizacja standardowej infrastruktury IT zawsze pochłania olbrzymią ilość czasu i środków. Trzeba pamiętać o posiadanych licencjach na oprogramowanie i przygotowaniu odpowiedniej ilości miejsca na dane użytkowników. W jaki sposób można skutecznie skrócić czas wdrożenia i jakie są najnowsze trendy? Więcej na temat nowoczesnego zarządzania infrastrukturą: http://www.lenovohci.pl/

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200