Infovide stworzy Polski Portal Rozwojowy

Firma konsultingowa Infovide zaprojektuje strukturę techniczną i organizacyjną Polskiego Portalu Rozwojowego. Grant na wykonanie projektu, będącego elementem międzynarodowej inicjatywy Global Development Gateway, spółka uzyskała z Banku Światowego.

Spółka Infovide uzyskała z Banku Światowego grant na zaprojektowanie struktury technicznej i organizacyjnej Polskiego Portalu Rozwojowego (Polish Development Gateway). Projekt portalu powstał z inicjatywy Banku Światowego, który w ramach rozwiązania Global Development Gateway finansuje tworzenie portali o podobnym profilu informacyjnym w 32 krajach. W ramach projektu, Infovide Sp. z o.o. przygotuje raport na temat stanu przygotowania Polski do powszechnego stosowania środków teleinformatycznych i e-biznesowych. Spółka opracuje również koncepcję struktury informacyjnej portalu i wykona jego prototyp.

Polski Portal Rozwojowy ma powstać do końca 2001 r. Jak każdy serwis w jednym z 32 państw zawierać będzie informacje umożliwiające współpracę administracji rządowej i samorządowej, organizacji pozarządowych i firm z sektora prywatnego wspomagających rozwój polskiej gospodarki. Portal udostępni zagranicznym inwestorom i partnerom szereg informacji dotyczących inicjatyw, technologii i rozwiązań stosowanych w Polsce do wspierania jej rozwoju gospodarczego. Każdy krajowy serwis prowadzony będzie, przez powołane do tego celu organizacje, w dwóch językach - lokalnym i angielskim. Firma Infovide jest w trakcie rozmów z firmą EMCom Sp. z o.o., powołaną niedawno do prowadzenia portalu samorządowego na temat prowadzenia Polskiego Portalu Rozwojowego.

Zobacz również:

  • Apple uruchomiło program naprawy smartfonów przez klientów
  • Uprawnienia na Androidzie - jak złączyć bezpieczeństwo z wygodą
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200