Infovide i EMCom stworzą Polski Portal Rozwojowy

W ramach sponsorowanej przez Bank Światowy inicjatywy Global Development Gateway, firmy stworzą portal, którego zadaniem będzie udostępnianie zagranicznym inwestorom informacji dotyczących inicjatyw i rozwiązań wspomagających rozwój polskiej gospodarki.

Półroczne rozmowy prowadzone przez Infovide ze spółką EMCom przyniosły rezultaty. Obie firmy jeszcze w tym roku stworzą wspólnie Polski Portal Rozwojowy (PPR), którego zadaniem będzie udostępnianie zagranicznym inwestorom i partnerom informacji dotyczących inicjatyw, technologii i rozwiązań wspomagających rozwój polskiej gospodarki.

Budowa PPR finansowana jest grantem z Banku Światowego, który w ramach inicjatywy Global Development Gateway chce stworzyć grupę serwisów o podobnym profilu informacyjno-gospodarczym w 32 krajach świata. W ramach współpracy, Infovide przygotuje projekt Polskiego Portalu Rozwojowego od strony techniczno-organizacyjnej. Dalszym prowadzeniem i rozwojem portalu zajmie się już tarnowska spółka EMCom, powstała w połowie 2001 r. z inicjatywy Emax SA i Municipium SA.

Zobacz również:

  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200