Infovide Matrix kupuje DahliaMatic

20 milionów złotych za 60% udziałów, w zatrudniającej ponad 60 specjalistów. spółce specjalizującej się we wdrożeniach aplikacji Oracle plus dodatkową premię zależną od zysku powyżej 4 milionów złotych, zapłaci za udziały w DahliaMatic firma Infovide Matrix.

To drugie, po zrealizowanej w listopadzie ub.r. akwizycji CT Partners, przejęcie dokonane przez Infovide Matrix. "Konsekwentnie podążamy w stronę firmy opartej na modelu Consulting&Solution Implementation, a więc takiej która oprócz usług doradczych ma również kompetencje wdrożeniowe. Uznaję, że w ten sposób spełniliśmy obietnice złożone akcjonariuszom w ubr." - mówi Borys Stokalski, wiceprezes Infovide Matrix.

DahliaMatic osiągnęła w ubr. przychody na poziomie 11,4 mln złotych. Jej zysk netto przekroczył 2 mln złotych. Do jej klientów należą m.in. ARiMR, KRUS, Ministerstwo Finansów, Animex, Tesco, BOT, AXA i Commercial Union.

Firma ma ambitne plany na br. Zakłada sprzedaż na poziomie 14 mln złotych (wzrost o 22%) i prawie 100% wzrost zysku netto do poziomu 4 mln złotych. "Dzięki transakcji z Infovide Matrix mamy szanse na dalszy dynamiczny rozwój. Działanie w grupie kapitałowej pozwoli na wyzwolenie dodatkowej motywacji w naszych pracownikach i ułatwi sprzedaż naszych usług. Do tej pory spoczywała ona na barkach zarządu DahliaMatic" - mówi Lech Marcinkowski, wiceprezes DahliaMatic.

Akwizycja DahliaMatic nie oznacza wcale końca zakupów dokonanych przez Infovide Matrix. Borys Stokalski nie wyklucza kolejnej inwestycji. Tym razem w spółkę doradczą, specjalizującą się w usługach na rzecz klientów z Europy Zachodniej i USA.


TOP 200