Infosystem '99: W skrócie

ISDN dla małej firmy

ISDN dla małej firmy

Centrale telefoniczne ISDN przeznaczone dla użytkowników prywatnych i małych lub średnich firm są nowością w prezentowanej przez Forlans ofercie urządzeń telekomunikacyjnych. Na przykład model centrali Varix Business firmy DeTeWe, kosztujący tylko ok. 2200 zł netto, zawiera trzy porty S0 i umożliwia podłączenie do dwóch łączy ISDN oraz urządzeń analogowych i cyfrowych.

SPRZĘT

Serwis działa na wydzielonym fizycznym serwerze (platforma Pentium II 128 MB RAM), podłączonym do sieci szkieletowej POL-34

OPROGRAMOWANIE

Serwer WWW na systemie Linux (serwer Apache); przygotowywanie materiałów za pomocą prostych (i edytorów tekstowych), zależnie od formatu źródła otrzymywanych informacji. Do przetwarzania źródeł wykorzystywane są własne makra. Statystyki prowadzone za pomocą narzędzi unixowych i systemu skryptów w Perlu.

Zawartość stron przechowywana statycznie (gotowe pliki HTML). Każda strona ma metrykę (podstawowe informcje opisowe, słowa kluczowe, źródło itd.), która jest zapisywana w bazie mySQL (można wyszukiwać informacje i konkretne strony).

OBCIĄŻENIE

3-4 tys. odwiedzających dziennie

CYTAT

"Chcemy, aby Opoka stała się najbardziej popularnym polskim serwisem katolickim. Wkrótce zamierzamy przeprowadzić akcję promocyjną" - ks. Józef Kloch, prezes Zarządu Fundacji Opoka.).

OBCIĄŻENIE

3-4 tys. odwiedzających dziennie

CYTAT

"Chcemy, aby Opoka stała się najbardziej popularnym polskim oraz urządzenia stosujące technologię WDM, takie jak transparentny konwerter Multimode/Single Mode z funkcją zwielokrotnienia długości fali, umożliwiający równoczesne nadawanie i odbiór danych przez jedno włókno światłowodowe.

Więcej niż Tektronix

ACS, znany dotąd jako jedyny dystrybutor kolorowych drukarek Tektronix, po raz pierwszy zaprezentuje profesjonalny sprzęt do kolorowego druku, zarówno biurowego dla dużych lub średnich firm, jak i specjalistycznego. Oprócz już wcześniej sprzedawanych drukarek Epsona, firma oferuje urządzenia Kodaka i Mitsubishi. Na targach przedstawi termosublimacyjne drukarki Mitsubishi CP 700 (druk na papierze w rolkach) i CP 2000 (format A4) oraz Kodak DCP 9000 (format A3+). Ponadto na stoisku będzie można poznać pracę atramentowej drukarki Epson Pro 5000. ACS zaprezentuje również laserowe i stałoatramentowe drukarki Tektronix. Są to modele już znane, których premiery odbyły się w ub.r.

Dla szpitali i funduszy

Firma DomData przedstawi zintegrowane systemy do wspomagania zarządzania szpitalami - Open Hospital System oraz pracy towarzystw ubezpieczeniowych i funduszy emerytalnych - VERSIS. Open Hospital System jest wyposażony w funkcje do zarządzania procesami administracyjnymi, usługowymi i techniczno-rozliczeniowymi, związanymi z pobytem pacjentów w szpitalu. Spełnia wymagania dotyczące przechowywania informacji i dokumentacji i jest zgodny z przepisami prawnymi, wynikającymi z reformy służby zdrowia, np. umożliwia rozliczenia z Kasami Chorych. Wspomaga też zarządzanie finansami, gospodarką materiałową i majątkiem trwałym. Oprogramowanie wykorzystuje architekturę klient/serwer i może współpracować z aplikacjami biurowymi Microsoft Word, Excel i Access. Natomiast VERSIS umożliwia modelowanie nowych produktów ubezpieczeniowych, administrowanie umowami i wnioskami, opracowywanie szkód i świadczeń oraz kontrolę informacji o przepływach pieniężnych. System obsługuje ubezpieczenia indywidualne i grupowe. Może też współpracować z systemem finansowo-księgowym firmy.

Modularne notebooki

Notebooki firmy ASUSTek Computer są nowością na polskim rynku, choć firma jest od dawna znana w Polsce jako producent płyt głównych. Ostatnio dystrybucji notebooków ASUS na zasadach wyłączności podjęła się Dagma, która oferowała dotąd głównie oprogramowanie narzędziowe i antywirusowe.

Komputery ASUS mają wyjątkowo modułową konstrukcję. Są wyposażone w wymienne zespoły procesora ze sterownikiem płyty głównej, pamięć RAM, dysk, napędy FDD, CD-ROM, DVD i faksmodem, panel wyświetlacza, a także moduł z kartą graficzną. W standardowej konfiguracji notebooki zawierają procesory Celeron 300 MHz, 12,1" lub 13,3" wyświetlacze TFT, 32 MB RAM, dyski o pojemności 3 GB i napędy CD-ROM 24x. Urządzenia nie należą do najlżejszych. Dostępne obecnie modele ważą 2,65-2,8 kg; jest to spowodowane modularną architekturą.

Notebooki Aristo zgodne z najnowszymi technologiami

Aristo FT-8600C to notebook, którego premiera odbędzie się na targach Infosystem. Komputer zaprezentuje , wyłączny dystrybutor notebooków Aristo w Polsce.

Aristo FT-8600C to zmodernizowana wersja modelu FT-8600, wyposażona w procesor Celeron do 366 MHz, kartę wideo z 4 MB SGRAM, napęd CD-ROM lub DVD-ROM i 12,1 lub 13,3" wyświetlacze TFT. Jak zapewniają przedstawiciele Comes, Aristo FT-8600C ma mieć atrakcyjną cenę i będzie to model przeznaczony na rynek masowy.

Ponadto firma przedstawi wyższej klasy komputery przenośne - Aristo FT-9100 - z procesorami od Celeron 266 MHz do Pentium II 366 MHz i najdroższe - Aristo FT-9500 - z 14,1" wyświetlaczami TFT.

Warto zauważyć, że wszystkie modele mogą być opcjonalnie wyposażone w napędy DVD-ROM.

Planowanie produkcji

Mikrotech Hardware zaprezentuje oprogramowanie Planowanie Produkcji do wspomagania pracy działów produkcyjnych, przeznaczone dla średnich i dużych przedsiębiorstw. Jest to program współpracujący ze zintegrowanym systemem zarządzania firmą - Pro/MIS i wchodzącymi w jego skład modułami.

Planowanie Produkcji umożliwia tworzenie ilościowych i wartościowych planów miesięcznych przy uwzględnieniu technologicznych definicji wyrobów, limitów zużycia materiałów i usług, a także automatyczne rozliczanie rzeczywistych wyników i drukowanie odpowiednich raportów.

Program generuje dokumenty magazynowe i porównuje zlecenia planu produkcji z danymi modułu Gospodarka Magazynowa, co pozwala na uwzględnianie w kalkulacjach nie zaplanowanych korekt produkcji i zużycia materiałów.

Gigabitowe okablowanie

Coleman International zaprezentuje nowej generacji kable firmy Alcatel Data Cables - kategorii 6 i 7, przeznaczone dla sieci gigabitowych. Umożliwiają one instalację okablowania strukturalnego, są w pełni zgodne z sieciami typu Ethernet i Fast Ethernet i zapewniają transmisję danych z szybkością do 1 Gb/s.

Ponadto na stoiskach firmy będzie można zobaczyć osprzęt pasywny firmy Elgadphon Communication - szafy, panele rozdzielcze i gniazda umożliwiające szybki montaż i łatwy dostęp podczas konserwacji. Wykorzystują unikalny, opatentowany system montażu czołowego, który pozwala na znaczne skrócenie czasu niezbędnego do instalacji systemu.


TOP 200