Infosystem '99: Szyfrowanie po polsku

Enigma zaprezentuje polski program PEM-Crypt do szyfrowania danych z wykorzystaniem maksymalnie 128-bitowego klucza.

Enigma zaprezentuje polski program PEM-Crypt do szyfrowania danych z wykorzystaniem maksymalnie 128-bitowego klucza.

Oprogramowanie stosuje algorytmy kryptograficzne 3DES (potrójny DES) lub RC5 i jest przeznaczone dla firm, instytucji cywilnych lub użytkowników indywidualnych, którzy chcą zabezpieczyć informacje zapisane na dysku komputera PC, notebooka, serwera lub dyskietce przed dostępem przez osoby niepowołane. PEM-Crypt może pracować pod kontrolą Windows 95/98 i NT. Ponadto na Infosystemie Enigma przedstawi znany już program do kodowania informacji przesyłanych w sieciach - PEM-Hard.

Na rynku pojawia się ostatnio dużo nowych aplikacji do szyfrowania informacji. Jest to związane zarówno z przewidywanym szybkim rozwojem elektronicznego handlu, zdalnych usług finansowych, które wymagają wprowadzenia bezpiecznych metod przesyłania danych, jak i popularyzacją komputerów przenośnych bardziej narażonych na zagubienie lub kradzież niż komputery PC. Jeśli komputer zawiera informacje ważne dla przedsiębiorstwa, ich dostanie się w niepowołane ręce może mieć poważny, negatywny wpływ na funkcjonowanie firmy. Szyfrowanie danych pozwala na uniknięcie takiego problemu.

Zapotrzebowanie na oprogramowanie szyfrujące jest w Polsce wciąż niewielkie, ale można się spodziewać, że będzie ono szybko wzrastało już w najbliższym czasie. Jeśli w firmie wykorzystywane są i zdalna wymiana ważnych informacji, to na pewno warto zapoznać się z dostępnym na polskim rynku oprogramowaniem do kodowania danych.


TOP 200