Infosystem '99: Symfonia na nowo

Na Infosystemie odbędzie się premiera Systemu Zarządzania Symfonia Forte firmy Altkom Matrix (www.matrix.pl ), wykorzystującego MS SQL Server 7.0 jako platformę bazy danych.

Na Infosystemie odbędzie się premiera Systemu Zarządzania Symfonia Forte firmy Altkom Matrix (www.matrix.pl ), wykorzystującego MS SQL Server 7.0 jako platformę bazy danych.

Zaletą nowej platformy jest duża skalowalność, elastyczność i bezpieczeństwo. Jest to propozycja zarówno dla dotychczasowych użytkowników Symfonii, którzy w związku z rozwojem potrzebują znacznie wydajniejszych i większych systemów zdolnych przetwarzać duże ilości danych (np. wielu pracowników, wiele środków trwałych) a także dla nowych klientów - przede wszystkim dla średnich firm. W nowym wydaniu użytkownicy otrzymają programy: Płace, Środki Trwałe oraz Finanse i Księgowość.

Altkom Matrix zaprezentuje na targach nowy moduł Systemu Zarządzania Symfonia - Analizy Finansowe, kolejna wersja 4.0 Finansów i Księgowości, oraz program Płace, dostosowany do wymogów reformy ZUS.

Program Symfonia - Analizy Finansowe pozwala na szybkie i łatwe przygotowanie wszelkiego rodzaju analiz danych zgromadzonych w programie Symfonia Finanse i Księgowość. Umożliwia też przygotowanie dowolnych zestawień (np. kosztów, przychodów), zarówno na użytek wewnętrzny, jak i dla instytucji zewnętrznych (np. raporty zawierające analizę pozycji finansowej firmy dla banków, zestawienia do rewizji finansowo-księgowych). Pozwala na wyliczanie danych do deklaracji VAT-7, z procentowym rozksięgowaniem VAT, a także na naliczanie i drukowanie deklaracji CIT-2. Program zawiera gotowe wzorce, np. sprawozdania F01 w układzie zgodnym z GUS, wzorcowe arkusze obrotów kont i sald, bilansu, rachunku zysków i strat, sprawozdań z przepływu środków pieniężnych. Wszystkie wzorcowe arkusze dają się łatwo modyfikować.

Do nowych standardów ZUS dostosowano nowy program Symfonia Płace. Pozwala on zgodnie z nowymi zasadami obliczać składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, zaliczki na podatek dochodowy oraz sporządzać deklaracje dla ZUS według nowych wzorów. Umożliwia nadruk przygotowanych danych na oryginalnych deklaracjach ubezpieczyciela, a także przesyłanie zgromadzonych danych do Programu Płatnika i odsyłanie ich do ZUS w formie drukowanej lub elektronicznej. Uaktualniony program Płace pozwala także przygotować deklaracje PIT dla Urzędów Skarbowych, które można nadrukować na oryginalnym dokumencie lub wydrukować na podstawie gotowego szablonu.

Program Symfonia Finanse i Księgowość 4.0 wzbogacono o nową opcję "Waluty strefy euro" (w zakładce kartoteki waluty). Jest to tabela, dzięki której będzie można korzystać z zalet jednolitej waluty poprzez wprowadzanie do niej jedynie kursu bieżącego euro i dokumentów walutowych oraz poprzez rozliczanie transakcji euro w jakiejkolwiek walucie z koszyka euro.


TOP 200