Infosystem '99: Laserowo i kolorowo

Integracja funkcji drukarek, kopiarek, faksów i skanerów, kolorowy druk, a także zanikanie urządzeń analogowych to kierunek ewolucji wyposażenia biurowego potwierdzany również przez firmę Ricoh, która na targach Infosystem prezentuje szeroki zestaw nowych cyfrowych urządzeń, adresowanych przede wszystkim do dużych firm i odbiorców korporacyjnych

Integracja funkcji drukarek, kopiarek, faksów i skanerów, kolorowy druk, a także zanikanie urządzeń analogowych to kierunek ewolucji wyposażenia biurowego potwierdzany również przez firmę Ricoh, która na targach Infosystem prezentuje szeroki zestaw nowych cyfrowych urządzeń, adresowanych przede wszystkim do dużych firm i odbiorców korporacyjnych.

Do najnowszych modeli sprzętu w ofercie Ricoh należą m.in. kolorowe drukarko-kopiarki Aficio Color 3006 (szybkość kopiowania/drukowania w kolorze - 6 str./min) i Aficio Color 6110 (10 str./min). Ponadto firma prezentuje dwa nowe modele kolorowych drukarek laserowych AP 204 i AP 305 o szybkości druku w kolorze odpowiednio: 4 str./min i 5 str./min oraz sieciowe formatu A3 - AP 1400 i AP 2000 o rozdzielczości 1200 dpi, pracujące z prędkością nominalną 14 str. A4/min i 20 str. A4/min (dla druku z pełną rozdzielczością 1200 dpi wydajność ta wynosi odpowiednio: 8 str./min i 10 str./min).

Nowe modele faksów laserowych Ricoh FAX 2000L i FAX 2900L zawierają modem 33,6 Kb/s i mogą być wyposażane opcjonalnie w interfejs do połączenia z komputerem PC, który pozwala na wykorzystanie urządzeń jako , skanera i komputerowego faksmodemu.


TOP 200