Infosys otworzy w Polsce europejskie centrum outsourcingu SAP

W Łodzi powstanie ośrodek usług outsourcingu SAP firmy Infosys Technologies. Pracę w nim znajdzie 200 analityków i konsultantów SAP. Nowe centrum ma świadczyć usługi dla europejskich klientów hinduskiego koncernu.

Zgodnie z oficjalnymi zapowiedziami łódzki ośrodek stanie się pierwszym w Europie centrum łączącym kompetencje indyjskiego giganta w zakresie outsourcingu obsługi procesów biznesowych oraz obsługi informatycznej. Nowy ośrodek rozpocznie działalność na początku przyszłego roku. W przyszłości łódzkie centrum ma realizować większość usług dla klientów firmy Infosys z krajów niemiecko- i francuskojęzycznych. "Stworzenie centrum Infosys Technologies w Europie usprawni pracę na rzecz europejskich klientów. W przyszłości Polska może stać się czymś w rodzaju centrum dowodzenia na cały kontynent" - mówi Krystian Bestry, od czerwca br. dyrektor zarządzający działalnością Infosys BPO w Europie. Przedstawiciele koncernu nie wykluczają, że łódzki ośrodek będzie świadczył usługi także dla klientów z Ameryki Północnej. Docelowo w skali świata powstać ma 11 ośrodków Infosys oferujących zintegrowane usługi w zakresie BPO i ITO.

Poszukiwani są przede wszystkim analitycy biznesowi oraz konsultanci SAP z przynajmniej dwuletnim doświadczeniem. Według zapowiedzi pierwszeństwo będą mieli specjaliści z biegłą znajomością języka angielskiego oraz, dodatkowo, niemieckiego lub francuskiego. "Oprócz wiedzy i znajomości języków będziemy wymagać umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, pewności siebie, umiejętności pracy w zespole i zdolności komunikacyjnych" - mówi Michał Grabarz, menedżer ds. usług IT w Infosys BPO Poland. Plany zakładają, że w nowym ośrodku pracować będzie ok. 200 specjalistów. Przedstawiciele firmy nie wykluczają jednak, że ostatecznie zespół konsultantów będzie bardziej liczny. "Chcemy umocnić pozycję firmy w Europie i zwiększyć portfolio klientów. Wiele nowych kontraktów będzie trafiało właśnie do Polski" - mówi Krystian Bestry. Niedawno przedstawiciele firmy Infosys poinformowali o podpisaniu umowy z niemiecką firmą Bombardier Transportation. Niewykluczone, że usługi realizowane na rzecz tej firmy będą świadczone właśnie przez łódzki ośrodek. Według przedstawicieli koncernu w skali całego świata z usług Infosys Technologies w zakresie outsourcingu SAP korzysta ok. 180 firm.

Przedstawiciele firmy podkreślają również, że istotnym czynnikiem wpływającym na decyzję o utworzeniu nowego centrum w Polsce jest rozwój lokalnego rynku rozwiązań SAP. Warto dodać, że w łodzi od sześciu lat działa centrum usług outsourcingu procesów biznesowych Infosys. Obecnie ośrodek realizuje ok. 50% kontraktów firmy Infosys na usługi konsultingu BPO w zakresie całego świata.


TOP 200