Informix uruchomi w Polsce inkubator firm informatycznych

Podobnie jak inne tego typu inicjatywy na polskim rynku, ma on ułatwić rozwój powstającym firmom internetowym.

Informix zamierza uruchomić w Polsce inkubator firm informatycznych. Podobnie jak inne tego typu inicjatywy na polskim rynku - stworzone przez Internet Investment Fund, Red-Star i grupę firm komputerowych (Cisco Systems, DNS Polska, Oracle Polska, RSA Security i Sun Microsystems) - ma on ułatwić rozwój powstającym firmom internetowym.

Na uruchomienie projektu w Europie Informix przeznaczył kilkanaście milionów dolarów. Inkubator działa już w Wielkiej Brytanii. W tym roku mają zostać uruchomione podobne we Francji, Niemczech i Polsce. W Polsce, którą wybrano ze względu na szybki rozwój Internetu i usług z nim związanych, powstanie on we wrześniu br. Informix prowadzi rozmowy z polskimi partnerami (m.in. Prokom Software), a także dwoma producentami sprzętu (Compaq Computer i Hewlett-Packard) o współpracy w tworzeniu inkubatora.

Przedstawiciele Informix w Polsce nie wykluczają także bezpośrednich inwestycji w polskie firmy informatyczne. "Będziemy prawdopodobnie udostępniać nasze technologie w ramach aportu do tworzących się spółek" - mówi Konrad Makomaski, prezes zarządu Informix Software sp. z o.o. "Nadal musimy jednak doprecyzować model inwestycji w polskie spółki. Na Zachodzie kupuje się udziały w firmach, które kilka miesięcy później debiutują na giełdzie. W Polsce proces wejścia na parkiet trwa znacznie dłużej" - dodaje.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200