Informix ma nowego dyrektora wykonawczego

Jean-Yves Dexmier, piastujący dotychczas to stanowisko, został zwolniony i zastąpiony przez Petera Gyenesa, członka zarządu firmy.

Informix, amerykański producent baz danych, niespodziewanie poinformował o zmianie na stanowisku dyrektora wykonawczego firmy. Jean-Yves Dexmier, piastujący dotychczas to stanowisko, został zwolniony i zastąpiony przez Petera Gyenesa, członka zarządu firmy.

"Odbyło się spotkanie rady nadzorczej, gdzie jej członkowie doszli do porozumienia z Dexmierem i ustalili, że zmiany muszą nastąpić" - ujawnił rzecznik Informixa. Nie ujawnił on jednak szczegółów dotyczących odejścia ważnego dyrektora.

Nowy dyrektor wykonawczy, natychmiast objął nowe obowiązki. Trafił on do firmy, gdy Informix sfinalizował w marcu br. przejęcie Ardent Software, dostawcy rozwiązań hurtowni danych. P. Gyenes był jej prezesem, przewodniczącym rady nadzorczej i dyrektorem wykonawczym.

Następca J. Dexmiera zapewnił, że nadal będzie realizował strategię Informixa, w ramach której z producenta relacyjnych baz danych chce sięon przeobrazić w producenta rozwiązań internetowych

W zeszłym tygodniu firma poinformowała akcjonariuszy o obniżeniu sprzedaży w II kw. roku finansowego 2000. Oficjalne wyniki za ten okres mają zostać opublikowane 19 lipca.

***

Informix informuje o zmniejszeniu przychodów

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200