Informix: hurtownia na próbę

Informix Software proponuje polskim klientom instalację prototypowej hurtowni danych.

Informix Software proponuje polskim klientom instalację prototypowej hurtowni danych.

Na polskim rynku pojawiły się dwa nowe produkty Informixa Dynamic Server 7.3 i pakiet Advanced Decision Support Option - rozszerzenie do serwera bazodanowego, umożliwiające budowę hurtowni danych i systemów wspomagania decyzji. O nowy program sprzedaży FastStart wzbogaci się także oferta dystrybucyjna koncernu w Polsce. Dzięki niemu firmy zainteresowane zakupem baz danych wraz z narzędziami programistycznymi będą mogły, przy pomocy specjalistów z Informixa, zbudować prototyp hurtowni danych.

Akcja promocyjna FastStart ma spopularyzować rozwiązania Informixa na rynku narzędzi do wspomagania decyzji. Zdaniem przedstawicieli polskiego oddziału firmy, ten rodzaj sprzedaży pozwoli użytkownikom na weryfikację oczekiwań wobec systemu i przygotuje ich do planowanego, kompletnego wdrożenia. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie systemu wspomagającego podejmowanie decyzji firmy będą mogły wypróbować wersję prototypową. Przedsiębiorstwa wprawdzie będą płacić za wypróbowywanie oprogramowania, jednak koszt ten będzie nieporównywalny w stosunku do start, jakie poniosłyby przy wdrażaniu nieprzydatnej im hurtowni danych. "Ten rodzaj sprzedaży będzie zapewne ewoluował. Wszystko zależy od tego, z jakim przyjęciem spotka się na naszym rynku" - mówią przedstawiciele Informix Polska.

Dotychczas - według danych producenta - nie przeprowadzono w Polsce wdrożenia hurtowni danych z wykorzystaniem narzędzi Informixa. "Nasi partnerzy pracują nad kilkoma projektami hurtowni danych. Najbardziej zaawansowany jest wdrażany w jednym z dziesięciu największych banków polskich" - mówi Agnieszka Skibniewska z Informixa. Więksi partnerzy Informixa, tacy jak Polsoft Systemy Bankowe, są gotowi do opracowania projektów hurtowni danych przy wykorzystaniu narzędzi Informixa, na razie jednak dla większości polskich przedsiębiorstw przeszkodą są wysokie koszty. "Nadal, zdaniem wielu użytkowników, koszt wdrożenia nie przekłada się na wymierne korzyści" - mówi Jarosław Żeliński z firmy Bonair, partnera handlowego Informixa.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200