Informatyka w biurze - Uniplex w świecie PC

Znany i na naszym rynku, unixowy system dla pracy grupowej autorstwa firmy Uniplex Integration Systems Inc. dołącza do świata PC.

Znany i na naszym rynku, unixowy system dla pracy grupowej autorstwa firmy Uniplex Integration Systems Inc. dołącza do świata PC.

System onGo Office, uruchamiany na unixowym serwerze, oferuje wiele możliwości automatyzacji prac biurowych. Są wśród nich takie, jak wymiana informacji, korzystanie z terminarza, układanie harmonogramów, stosowanie edytora tekstów, arkusza kalkulacyjnego, korzystanie z baz danych.

Z możliwości tych można było korzystać do tej pory przy użyciu unixowych terminali znakowych lub tych z interfejsem X-Windows.

Obecnie stają się one dostępne dla użytkowników środowiska MS Windows, za pośrednictwem pakietu onGo Windows typu klient. Program ten zawiera te same możliwości wymiany informacji czy korzystania z terminarza, jakie wcześniej były do dyspozycji użytkowników terminali Unix. Program jest już dostępny na rynku.

Dodatkowo Uniplex zamierza wprowadzić na rynek istotne uzupełnienia wersji unixowej. Będą nimi pakiety onGoWrite/Paint/Draw dla edytowania dokumentów złożonych (compound documents).

Kolejnym zamierzeniem firmy Uniplex jest system do pracy zespołowej onGo Document Management System. Dzięki niemu można będzie tworzyć dokumenty, kierować ich przepływem i zarządzać archiwum. Użytkownik może prowadzić rejestr zmian dokumentów oraz ustalać rozdzielnik ich przepływu. Cała informacja zawarta na dokumentach ma być przechowywana w SQL-owej bazie danych. Wstępne wersje tego sytemu nie będą zintegrowane z pakietem onGo Office. Pakiet będzie pracował na unixowych serwerach i windowsowych klientach. Ukaże się na początku 1994 r.(jego cena nie została jeszcze określona).

Oprogramowanie Uniplex jest coraz częściej u nas stosowane do automatyzacji prac biurowych, jako składnik systemów wspomagania pracy administracji samorządowej i państwowej. Opracowano już spolonizowaną wersję systemu, włącznie z polską treścią komunikatów, dokumentacją i literami. Jest on częścią składową systemu KSAT (Komputerowy System dla Administracji Samorządowej) firmy COIG (Centralny Ośrodek Informatyki Górnictwa), jako moduł obsługi Kancelarii dla Unix. Został zainstalowany przez firmę w Urzędzie Miejskim w Zabrzu, gdzie pełni rolę systemu wspomagającego czynności administracyjne. W Polsce Uniplex jest reprezentowany przez trzech dystrybutorów - Bonair, Soft-tronik i Tradex.


TOP 200