Informatyka, telekomunikacja i nasze zdrowie

Nie jest tajemnicą, że branża medyczna coraz częściej sięga po technologie cyfrowe i komunikacyjne, używając ich do zbierania i gromadzenia danych o zdrowiu pacjenta. Wiele urządzeń i usług korzystających z sieci mobilnych i bezprzewodowych przygotowano na rynek konsumencki. Pozwalają one na bieżąco monitorować stan pacjenta. Prezentujemy niektóre z nich, pokazywane na tegorocznych targach CES.

Gadżety elektroniczne zamiast bawić, tym razem mogą pełnić bardzo pożyteczną rolę - w służbie zdrowia.

Informatyka, telekomunikacja i nasze zdrowie

Zobacz również:

  • 5G to nie tylko smartfony - jakie technologie skorzystają?
  • Bezpieczeństwo aplikacji zdrowotnych - jak chronić prywatność?

Wiele z produktów i usług (opartych często na telefonach przenośnych i połączeniach radiowych), może zainteresować poszukujących nowatorskich rozwiązań do kontrolowania swego stanu zdrowia albo sprawowania opieki nad dziećmi czy starszymi, chorymi osobami.

Pozwalają one na bieżąco gromadzić dane zawierające szczegółowe informacje o pacjentach i ich zdrowiu, a następnie zarządzać nimi. Umożliwiają również zdalne monitorowanie organizmu pacjenta, pobierając wybrane dane, a w stanach zagrożenia - przesyłać alarmy.

Można je kupować i obsługiwać samemu, dzięki czemu prowadzimy prawidłowo leczenie albo dbamy po prostu o swoje zdrowie.

Prezentujemy kilka z nich, pokazywanych na początku stycznia br. w Las Vegas na targach Consumer Electronics Show 2011, które wzbudziły szczególne zainteresowanie zwiedzających.

Zobacz też:

Opaska Armband jako przykład medycznej aplikacji na platformie M2M

Wirtualna świetlica dla seniora i sensory chodu - projekty Intela

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200