Informatycy na nartach

Trzecia edycja Otwartych Mistrzostw Polski Informatyków w Narciarstwie Alpejskim, organizowanych przez Polskie Towarzystwo Informatyczne, odbędzie się 23 marca br. w Zakopanem. Patronem prasowym mistrzostw jest nasz tygodnik.

Trzecia edycja Otwartych Mistrzostw Polski Informatyków w Narciarstwie Alpejskim, organizowanych przez Polskie Towarzystwo Informatyczne, odbędzie się 23 marca br. w Zakopanem. Patronem prasowym mistrzostw jest nasz tygodnik.

Witold Staniszkis należy do najbardziej zapalonych sportowców branży IT. Założona przez niego firma Rodan System jest sponsorem Otwartych Mistrzostw Polski Informatyków w Narciarstwie Alpejskim, organizowanych przez Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Witold Staniszkis na nartach (ostatnio marki Rossignol) jeździ od 50 lat. "Od zawsze jako amator. Jedynym moim osiągnięciem było zdobycie kilka lat temu Mistrzostwa Warszawy Oldbojów, co i tak uważam za poważny sukces, nie do powtórzenia w tej chwili" - śmieje się Witold Staniszkis. Od wielu lat grywa w tenisa, do niedawna jeździł także konno i uprawiał windsurfing.

Konrad Makomaski zmienia wprawdzie pracodawców, ale pozostaje wierny pasji. Były prezes Informixa kieruje teraz spółką Otwarty Rynek Elektroniczny SA, która po raz pierwszy sponsoruje mistrzostwa. Jednak zanim Informixa wchłonął IBM, organizatorzy narciarskich mistrzostw informatyków zawsze mogli liczyć na pomoc polskiego oddziału producenta baz danych.

Na studiach Konrad Makomaski był aktywnym członkiem Akademickiego Klubu Narciarskiego i instruktorem narciarskim. Jest fanem nart firmy Volkl. Pasjonat żeglarstwa. Zapalony myśliwy i nurek.

Swoją narciarską imprezę ma Jacek Studencki, prezes firmy dystrybucyjnej Techmex, założonej w Bielsku-Białej w 1987 r. W 10. rocz-nicę jej powstania zorganizował pierwsze zawody o Puchar Prezesa Techmexu, których VII edycję zaplanowano na połowę marca. Narciarze, na co dzień pracownicy firm komputerowych, rywalizują na stokach Kasprowego Wierchu.

Jacek Studencki w trakcie studiów był prezesem i reprezentantem Akademickiego Klubu Narciarskiego FIRN przy Politechnice Gliwickiej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200