Infor zwiększa zatrudnienie we wrocławskim centrum biznesowym

Do końca 2016 roku Infor - jeden z największych dostawców aplikacji biznesowych - zatrudni we Wrocławiu 210 osób w ramach otwartego w tym roku centrum wsparcia i obsługi klientów. To o 20% więcej, niż pierwotnie zakładano.

Infor poszukuje przede wszystkim pracowników na stanowiska związane z rozwojem oprogramowania i z obsługą przedsiębiorców. Potrzebni są programiści, ale również np. pracownicy księgowości. Aktualnie firma rozwija w szczególności zespoły: opracowywania innowacji (które będą wdrażane w oddziałach firmy na całym świecie), konsultacji wdrożeniowych (co wiąże się z pracą w różnych miejscach globu), wsparcia sprzedaży. Każdy zatrudniony pracownik przechodzi intensywne programy szkoleniowe. Większość z nich dotyczy nowych technologii: administrowania, rozwijania i obsługi systemów ERP oraz nowoczesnych narzędzi do komunikacji z klientami.

"Infor oferuje możliwość rozpoczęcia kariery w sektorze IT również osobom z wykształceniem innym niż informatyczne. Obok programistów, poszukujemy pracowników z wykształceniem ekonomicznym czy finansowym, z doświadczeniem w biznesie, znających języki obce" – mówi Ada Kopczyńska, HR Manager Infor. "Oferujemy im możliwość pracy przy ciekawych i zróżnicowanych projektach, i szereg benefitów". Infor oferuje także pakiety relokacyjne dla pracowników spoza Wrocławia oraz możliwość rozwoju kariery wewnątrz firmy - w tym możliwość przechodzenia ze stanowisk nie związanych z IT do tych o charakterze informatycznym.

Otwarte w kwietniu br. Center of Excellence wspiera klientów i procesy Infor w 18 państwach. Oprócz polskiego, pracownicy wrocławskiego ośrodka na co dzień pracują także w językach: angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, holenderskim, norweskim, duńskim, szwedzkim. Siedziba Center of Excellence Infor mieści się w Quantum Oławska przy ul. Oławskiej 11.

"Mimo tak konkurencyjnego rynku, jakim jest Wrocław, udaje się nam przyciągnąć świetnych, wykształconych, znających języki ludzi. Tak dobre wyniki rekrutacji pozwoliły nam podwyższyć prognozy zatrudnienia na 2016 rok" – mówi Artur Sawicki, dyrektor Center of Excellence Infor. "Z analiz, które prowadzimy, wynika, że kandydatów przyciąga do nas stabilność globalnej firmy, możliwość pracy dla światowych marek, przygoda współtworzenia nowej organizacji" - dodaje. Do 2018 roku włącznie firma zatrudni w sumie 500 pracowników.

Infor nie prowadzi w Polsce bezpośredniej sprzedaży, choć z oprogramowania tej firmy korzysta 700 klientów w kraju. Rozwiązania Infor w Polsce wdrażają partnerzy, np. S&T Services Polska i BPX.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200