Indie zamierzają wyprodukować sprzęt IT o wartości 22 mld dolarów do 2025 r.

W Indiach są również środki oferowane w ramach zachęt do lokalnej produkcji laptopów i serwerów. Łącznie to 1 mld dol., a indyjski rząd ma nadzieję, że firmy zechcą po nie sięgnąć.

Indie chcą produkować o wiele więcej sprzętu IT / Fot. Pexels.com

Indie chcą produkować o wiele więcej sprzętu IT / Fot. Pexels.com

Indyjski rząd chce zachęcić firmy do produkowania sprzętu IT lokalnie, oferując plan motywacyjny o wartości 1 mld dol. Zależy mu, aby do 2025 r. Indie wyprodukowały sprzęt IT o łącznej wartości 22 mld dol.

Indie chcą zwiększyć eksport laptopów, tabletów, serwerów i komputerów stacjonarnych. Firmy takie jak Dell, Wistron ICT, Flextronics i Foxconn już zapowiedziały, że skorzystają z indyjskiego planu, podobnie jak dziesięć firm krajowych, takich jak producent smartfonów i laptopów Lava, czy producent telewizorów LED - Dixon.

Zobacz również:

  • Indie chcą, aby każdy smartfon posiadał radio FM

Producenci otrzymają zachętę w wysokości od 1 do 4% zwrotu gotówki w ciągu czterech lat za produkowanie sprzętu na terenie kraju. Dodatkowo Indie mają nadzieję, że nowy plan przyczyni się do stworzenia 36 000 nowych miejsc pracy.

Shri Ravi Shankar Prasad, minister ds. elektroniki i informatyki w Indiach, powiedział, że program odniósł już ogromny sukces pod względem wniosków otrzymanych od globalnych firm, jak i krajowych firm produkcyjnych. W oświadczeniu czytamy: "Jesteśmy optymistami i czekamy na zbudowanie silnego ekosystemu w całym łańcuchu wartości, i integrację z globalnymi łańcuchami wartości. Wzmocnimy w ten sposób ekosystem produkcji elektroniki w kraju".

Indyjska inicjatywa ma na celu przekształcenie kraju w konkurencyjne miejsce do wytwarzania elektroniki. Ma to również wzmocnić apel premiera, który brzmi "AtmaNirbhar Bharat", co w wolnym tłumaczeniu oznacza samodzielne Indie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200