Inauguracja programu PwC

W Pałacu Prezydenckim rozpoczęto realizację 20. edycji konkursu stażowego organizowanego przez "Gazetę Wyborczą" i PwC "Grasz o staż".

Więcej informacji o problematyce zatrudniania nowych pracowników w działach informatycznych firm i instytucji można znaleźć w raporcie Computerworld „Praktyki i staże w IT”, który jest bezpłatnie dostępny do pobrania z serwisu www.computerworld.pl.

Efektem debaty młodych pracowników było wypracowanie wspólnych postulatów wobec pracodawców. Młodzi apelowali do nich, by chętniej angażowali się we współpracę z uczelniami i traktowali pracowników z niewielkim doświadczeniem bardziej partnersko. Młodzi ludzie wskazywali też, że firmy ograniczają im szanse rozwojowe i niechętnie obdarzają zaufaniem. To w praktyce oznacza, że młodzi długo muszą czekać na to, aż pracodawca zleci im konkretne, odpowiedzialne i rozwijające zadania. Zresztą chęć realizowania odpowiedzialnych zadań to kolejny postulat do pracodawców. Młodzi poprosili też pracodawców o to, by oferowali płatne staże, na których nie parzy się kawy, ale realnie uczy zawodu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200